Arcibiskupství olomoucké pořádá benefiční adventní koncert

V olomouckém Arcibiskupském paláci se v neděli 12. prosince 2021 od 19:00 hodin uskuteční Benefiční adventní koncert. Jeho pořadatelem je Arcibiskupství olomoucké a vystoupí na něm Trio Martinů doplněné o člena Moravské filharmonie, violistu Pavla Hánu.
Trio Martinů (foto Martina Křenková)
Trio Martinů (foto Martina Křenková)

Na programu budou skladby Josepha Haydna, Johannese Brahmse a Antonína Dvořáka. Vstupné na koncert je dobrovolné. Vstupenku je však nutné rezervovat předem v kanceláři Arcibiskupství olomouckého. Předplatitelé koncertní řady K mají místo rezervováno automaticky. Návštěvníci koncertu musí dodržovat aktuální opatření v souvislosti s epidemií koronaviru.

Benefiční adventní koncert se stal již tradicí a organizován je ve spolupráci s Ing. Vítem Gregorem, který před několika lety podpořil pořízení nového klavíru pro Slavnostní dvoranu Arcibiskupského paláce. Jeho přáním bylo, aby benefiční výtěžek z adventních koncertů podpořil dobré dílo v arcidiecézi. V minulosti tak bylo podpořeno církevní školství nebo Charita Česká republika.

Trio Martinů vzniklo na Pražské konzervatoři v roce 1990 pod uměleckým vedením Antonína Kohouta. V současnosti patří ke špičkovým českým komorním souborům, má v repertoáru klasická i soudobá díla. Od roku 1993 hraje ve stejné sestavě.

Pavel Hána studoval na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, svá studia zakončil na JAMU v Brně a vzápětí nastoupil do filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Je členem Moravské filharmonie Olomouc, kde zastává funkci vedoucího skupiny viol.

Program:
Joseph Haydn: Trio C dur pro klavír, housle a violoncello, č. 43 Hob. XV/27
Johannes Brahms: Trio c moll pro klavír, housle a violoncello, č. 3, Op. 101
Antonín Dvořák: Kvartet Es dur pro klavír, housle, violu a violoncello, č. 2, Op. 87

Účinkující:
Trio Martinů: Petr Jiříkovský klavír, Pavel Šafařík housle, Jaroslav Matějka violoncello
Pavel Hána viola

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments