Nová Aida z Covent Garden míří do kin

Sezóna londýnské Královské opery pokračuje v listopadu očekávanou novou inscenací Verdiho velkolepé Aidy. Od 9. listopadu 2022 uvede operu v Česku během dvou týdnů celkem 22 kin, včetně sítě multikin Cinema City nebo pražských kin Lucerna a Mat.
Giuseppe Verdi: Aida – Royal Opera House, London (zdroj Royal Opera House)
Giuseppe Verdi: Aida – Royal Opera House, London (zdroj Royal Opera House)

Režisér Robert Carsen upouští od tradičních kulis starověkého Egypta a své originální nastudování Aidy zasazuje do současného světa. Do popředí vyzdvihuje jedno z hlavních témat této opery – válku. V prostředí nespecifikovaného totalitního státu zobrazuje válečný konflikt, který původním motivům Aidy dává nový rozměr v moderní společnosti. Pyramidy a paláce tak nahrazuje depresivní prostředí vojenských bunkrů se zástupy vojáků.

Hlavní roli otrokyně Aidy ztvární ruská sopranistka Elena Stikhina a jako vojevůdce Radames se představí italský tenorista Franesco Meli. Milostný trojúhelník doplní polská mezzosopranistka Agnieszka Rehlis v roli princezny Amneris. Orchestr povede hudební ředitel Královské opery Antonio Pappano.

Během večera čekají na diváky také rozhovory s režisérem Robertem Carsenem, sbormistrem Williamem Spauldingem a další doprovodný program ze zákulisí Royal Opera House. Vše je kompletně opatřeno českými titulky.

Sezóna dále pokračuje ještě tento měsíc – od 23. listopadu se mohou diváci těšit na tradiční zpracování intimní Pucciniho Bohémy.

Kina promítající operu Aida
Praha – CINEMA CITY Chodov (včetně VIP sálu), CINEMA CITY Nový Smíchov, CINEMA CITY Slovanský dům, kino Lucerna, kino Mat
Brno – CINEMA CITY Velký Špalíček
Ostrava – CINEMA CITY, kino Luna
Plzeň – CINEMA CITY
Liberec – CINEMA CITY
Pardubice – CINEMA CITY
Havířov – kino Centrum
Opava – kino Kupe
Teplice – kino Květen
Děčín – kino Sněžník
Jablonec nad Nisou – kino Radnice
Vsetín – kino Vatra
Hodonín – kino Svět
Kopřivnice – kino Kopřivnice
Jičín – Biograf Český ráj
Turnov – kino Sféra

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments