Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků bude bez diváků. Potlesk ale zazní

I první den roku 2021 rozezní Vídeňští filharmonikové Zlatý sál Spolku přátel hudby ve Vídni svým Novoročním koncertem. Melodie Johanna Strausse si diváci však budou moci užít pouze prostřednictvím televizního přenosu. Z důvodu koronavirové pandemie byla přítomnost diváků v sále vyloučena. Televizní přenos bude zprostředkován do devadesáti zemí světa včetně České republiky.

Vídeňská filharmonie (zdroj VF)

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků se 1. ledna 2021 bude konat bez diváků. Ačkoli původně organizátoři koncertu pracovali i s variantou přítomnosti diváků v sále, z důvodu aktuální pandemické situace od této varianty upustili a rozhodli se pro bezpečnější variantu bez diváků. O maximální bezpečí a eliminaci rizika nákazy se snaží i samotní Vídeňští filharmonikové. Ti dodržují velmi přísnou testovací strategii, která spočívá v každodenním testování a nošení roušek FFP2 kdykoliv mimo hru.

Orchestr Vídeňských filharmoniků bude již pošesté řídit italský dirigent Riccardo Muti. Ten chce prostřednictvím Novoročního koncertu poslat světu naději v lepší zítřky. „Právě nyní potřebujeme mít naději“, nechal se slyšet Muti, který v příštím roce oslaví osmdesáté narozeniny, na tiskové konferenci k novoročnímu koncertu ve Vídni.

Celkem čtrnáct kamer se 1. ledna 2021 postará o přenos Novoročního koncertu Vídeňských filharmoniků. Již od roku 1995 je koncert živě přenášen rakouskou veřejnoprávní televizí ORF, letos si ho diváci budou moct užít v devadesáti zemích včetně Česka. Diváci České televize se na něj mohou těšit od 11:15 hodin na programu ČT2.

Ačkoliv bude sál, v kterém se bude konat Novoroční koncert, prázdný, o potlesk orchestr nepřijde. Díky speciálnímu interaktivnímu projektu televize ORF mohli od začátku prosince diváci nahrát svůj potlesk i fotku na portálu ZDE. Ten pak zazní společně s ostatními potlesky na konci první i druhé části koncertu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 3 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments