Nový díl online projektu The World – Ostravská banda Solos

Každou středu v měsíci vychází nový díl online projektu The World – Ostravská banda Solos. Dnes se můžeme ve 12:00 hodin těšit na Sequenzu III Luciana Beria v podání mezzosopranistky Katalin Károlyi (HU), a na árii Lady Rokujo z opery Rudolfa Komorouse No No Miya.
Ostravská banda – Ostravské dny 28. 8. 2017 (zdroj Ostravské dny / foto Martin Popelář)

Jako každou středu v měsíci, i dnes (20. května 2020) vychází nový díl online projektu The World – Ostravská banda Solos. V premiérových video a audio nahrávkách podporuje Ostravská banda (mezinárodní komorní orchestr pro současnou hudbu) hudbu 21. století v době, kdy ji nemůžeme poslouchat koncertně, a také výkonné umělce, kteří nyní nemohou naplno pracovat a cestovat. Video a audio nahrávky sólistů a členů Ostravské bandy vznikají ve dvanácti zemích světa, a to exkluzivně pro Ostravské centrum nové hudby.

Dnes nás čeká nahrávka slavné Sequenzy III Luciana Beria v podání mezzosopranistky Katalin Károlyi (HU), která bude doplněna árií Lady Rokujo z opery Rudolfa Komorouse No No Miya. Opera se uskutečnila na NODO 2014 právě v podání Katalin Károlyi a Jeffreyho Gavetta v roli buddhistického mnicha. Katalin Károlyi bude účinkovat i na letošním operním festivalu NODO, který byl z obvyklého červnového termínu přesunut na poslední víkend v srpnu (Ostrava, 28. – 30. srpna). Prodej permanentek bude zpřístupněn od 15. června.

Minulé díly projektu The World – Ostravská banda Solos zahájil Petr Kotík (USA/CZ) novou skladbou pro altovou flétnu. Následovaly premiérové nahrávky flétnisty Daniela Havla (CZ) a kontrabasisty Františka Výrostka (SK), které byly doplněny o snímky z festivalu Ostravské dny. Posledním uskutečněným počinem byly premiérové nahrávky tubisty Gergely Lukácse (HU) a trombonistů Williama Langa (US) a Jen Baker (US).

Program dnešního online vystoupení:

Luciano Berio: Sequenza III (1965)
Katalin Károlyi (mezzosoprán)

Rudolf Komorous: No No Miya (1988)
árie Lady Rokujo
Katalin Károlyi (mezzosoprán), Jeffrey Gavett (baryton)

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na