Nový díl online projektu The World – Ostravská banda Solos

Každou středu v měsíci vychází nový díl online projektu The World – Ostravská banda Solos. Dnes se můžeme ve 12:00 hodin těšit na Sequenzu III Luciana Beria v podání mezzosopranistky Katalin Károlyi (HU), a na árii Lady Rokujo z opery Rudolfa Komorouse No No Miya.
Ostravská banda – Ostravské dny 28. 8. 2017 (zdroj Ostravské dny / foto Martin Popelář)

Jako každou středu v měsíci, i dnes (20. května 2020) vychází nový díl online projektu The World – Ostravská banda Solos. V premiérových video a audio nahrávkách podporuje Ostravská banda (mezinárodní komorní orchestr pro současnou hudbu) hudbu 21. století v době, kdy ji nemůžeme poslouchat koncertně, a také výkonné umělce, kteří nyní nemohou naplno pracovat a cestovat. Video a audio nahrávky sólistů a členů Ostravské bandy vznikají ve dvanácti zemích světa, a to exkluzivně pro Ostravské centrum nové hudby.

Dnes nás čeká nahrávka slavné Sequenzy III Luciana Beria v podání mezzosopranistky Katalin Károlyi (HU), která bude doplněna árií Lady Rokujo z opery Rudolfa Komorouse No No Miya. Opera se uskutečnila na NODO 2014 právě v podání Katalin Károlyi a Jeffreyho Gavetta v roli buddhistického mnicha. Katalin Károlyi bude účinkovat i na letošním operním festivalu NODO, který byl z obvyklého červnového termínu přesunut na poslední víkend v srpnu (Ostrava, 28. – 30. srpna). Prodej permanentek bude zpřístupněn od 15. června.

Minulé díly projektu The World – Ostravská banda Solos zahájil Petr Kotík (USA/CZ) novou skladbou pro altovou flétnu. Následovaly premiérové nahrávky flétnisty Daniela Havla (CZ) a kontrabasisty Františka Výrostka (SK), které byly doplněny o snímky z festivalu Ostravské dny. Posledním uskutečněným počinem byly premiérové nahrávky tubisty Gergely Lukácse (HU) a trombonistů Williama Langa (US) a Jen Baker (US).

Program dnešního online vystoupení:

Luciano Berio: Sequenza III (1965)
Katalin Károlyi (mezzosoprán)

Rudolf Komorous: No No Miya (1988)
árie Lady Rokujo
Katalin Károlyi (mezzosoprán), Jeffrey Gavett (baryton)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat