Nový majitel odkoupí světoznámou značku Amati – Denak za 26,5 milionu korun
Roman Staněk považuje koupi Amati – Denak za dlouhodobou investici. “Chceme do ní investovat, propagovat ji a vrátit ji tam, kde historicky byla. Tedy i na trhy, jako je Jižní a Severní Amerika, Austrálie či Japonsko,” řekl. Více se k zamýšleným změnám nechce vyjadřovat do doby převzetí firmy.
Výsledek aukce považuje insolvenční správce Lukáš Zrůst za úspěch, přestože konečná cena výrazně zaostala za původním znaleckým posudkem. Zájem o koupi Amati podle správce nebyl tak velký i z důvodů epidemie covidu-19. “Zkoušeli jsme zkontaktovat co nejvíce zájemců. Ale ani velcí evropští hráči, kteří původně o společnost projevili zájem, nakonec nabídku nepodali. Říkali, že nepotřebují rozšiřovat výrobu, když jim samotným zůstávají nástroje na skladech,” řekl Zrůst.
Hlavním předmětem podnikání Amati Denak je výroba dechových hudebních nástrojů, jejich náhradních dílů a příslušenství. Hlavní sídlo společnosti je v Kraslicích, menší výrobní středisko v Hradci Králové. Firma, která zaměstnávala před svým konkurzem asi 130 lidí, požádala o insolvenci na podzim 2019, loni v únoru ji soud poslal do konkurzu. Amati tehdy věřitelům dlužilo asi 182 milionů korun.
Skupina RIQ Investments je v oblasti hudebních nástrojů nováčkem. Působí v několika jiných oborech, investuje do nemovitostí, do malých vodních elektráren a vlastní Slezské kamenolomy.
Z prodeje Amati – Denak byla vyloučena unikátní sbírka hudebních nástrojů, o kterou se zajímá Karlovarský kraj i město Kraslice. Jedním z možných záměru při získání sbírky by byl vznik muzea hudebních nástrojů, podobně, jako se stalo v nedalekých Lubech u Chebu, kde jádro expozice tvoří sbírka také už zkrachovalé firmy Strunal Schönbach.
Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky
[mc4wp_form id="339371"]