Novým ředitelem Nadace Bohuslava Martinů je Irvin Venyš

Nadace spravující pozůstalost skladatele Bohuslava Martinů má od Nového roku nového ředitele, docenta Irvina Venyše. Doposud pozici zastával profesor Jiří Hlaváč, vedení symbolicky předal na posledním koncertě festivalu Dny Bohuslava Martinů.

Irvin Venyš a Jiří Hlaváč (foto Zdeněk Chrapek)
Irvin Venyš a Jiří Hlaváč (foto Zdeněk Chrapek)

Nadace založená odkazem Charlotte Martinů má od 1. ledna 2022 nového ředitele. Je jím klarinetista doc. MgA. Irvin Venyš, Ph.D. Venyš působí jako pedagog klarinetu na HAMU v Praze a zároveň zde zakončuje působení ve funkci proděkana pro zahraničí, vědu a výzkum, strategie a pedagogické záležitosti. Spoluzaložil a organizuje Pražské klarinetové dny a Koncert proti totalitě, který je připomínkou výročí 17. listopadu a útlaku umělců totalitními režimy, kde je hudba Bohuslava Martinů pravidelně uváděna. Je jedním z nejprogresivnějších interpretů české hudební scény, spolupracuje s mnoha současnými skladateli a aktivně se podílí nejen na premiérových interpretacích skladeb zahraničních i domácích autorů.

Irvin Venyš (foto Michael Romanovský)
Irvin Venyš (foto Michael Romanovský)

Funkci ředitele přebírá po profesoru Jiřím Hlaváčovi, který je taktéž klarinetista a působí na HAMU, kde byl také děkanem. Pozici ředitele symbolicky předal 17. prosince na posledním koncertě festivalu Dny Bohuslava Martinů, který Nadace již dvacet sedm let pořádá.

Jiří Hlaváč (zdroj Nadace Bohuslava Martinů)
Jiří Hlaváč (zdroj Nadace Bohuslava Martinů)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments