Týden s hudbou. Hudební zahájení roku živě i online

S novým rokem 2022 přichází také přehled hudebních událostí, které tento rok v jeho prvním týdnu zahájí. Vedle příležitostí k osobní návštěvě koncertů přinášíme přehled hudebních akcí i pro ty, kteří tuto možnost nemají – pro ně je zde možnost sledování koncertů online a to jak ze záznamu, tak živě, nebo prostřednictvím televizních obrazovek.
Alexander Melnikov (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Alexander Melnikov (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

Praha

Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Kirillem Karabitsem v pondělí 3. ledna vystoupí ve Dvořákově síni Rudolfina od 19:30 hodin. Zazní Koncert pro orchestr č. 1 Zlobivé čaštušky Rodiona Ščedrina, Koncert pro harfu a orchestr Es dur, op. 74 Reinholda Glièra se sólistou Emmanuelem Ceyssonem a Symfonie č. 3 h moll, op. 50 Mír zvítězí nad válkou Borise Ljatošinského. Veřejnou generální zkoušku bude možné navštívit v 9:30 hodin.

Ve čtvrtek 6. ledna v 19:30 hodin v Anežském klášteře vystoupí Epoque Quartet s programem Film, jazz, klasika. Posluchači uslyší pestrý program z děl Jana Kučery, Djanga Reinhardta, Johna Williamse, Olivera Nelsona a Ástora Piazzolly. Jako klavírista se představí Jan Kučera.

V sobotu 8. ledna se v Dvořákově síni Rudolfina od 19:30 hodin představí se svým recitálem klavírista Alexander Melnikov. Zazní fantazie a klavírní sonáty Wolfganga Amadea Mozarta.

V neděli 9. ledna od 19:30 hodin vystoupí v Dvořákově síni Rudolfina PKF Prague Philharmonia s dirigentem Julianem Rachlinem. Zazní Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr Es dur KV 364/320d Wolfganga Amadea Mozarta se sólisty Julianem Rachlinem a Sarah McElravy, Symfonie č. 8 h moll D 759 Nedokončená Franze Schuberta a Mozartova Symfonie č. 41 C dur KV 551 Jupiterská.

Ostatní regiony

V neděli 9. ledna v 18:00 hodin se v libereckém Divadle F. X. Šaldy uskuteční Novoroční koncert dětského sboru Severáček.

Jakub Hrůša (foto Andreas Herzau)
Jakub Hrůša (foto Andreas Herzau)

Streamy a televizní přenosy

Na webových stránkách Bamberských symfoniků si poslechněte Symfonii č. 9 d moll, op. 125 Ludwiga van Beethovena se Simonou Šaturovou, Marií Henriette Reinhold, Sung Min Songem, Leventem Pállem a dirigentem Kahchun Wongem. Na hlavní stránce orchestru jsou pak k dispozici i starší záznamy pod taktovkou šéfdirigenta Jakuba Hrůši, například Symfonie č. 9 d moll Antona Brucknera a další. 

Na ČT Art si v pondělí 3. ledna od 20:15 hodin poslechněte znovu záznam tradičního Novoročního koncertu Vídeňských filharmoniků pod taktovkou Daniela Barenboima.

Berlínští symfonikové chystají svůj Novoroční online koncert s dirigentem Jakobem Brennerem a Janoska Ensemble na neděli 9. ledna od 16:00 hodin. Zazní pestrý program z děl Johanna Strausse, Romana Janosky, Františka Janosky, Niccola Paganiniho, Johannese Brahmse, Pablo de Sarasate, Paula Linckeho a Paula McCartneyho.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments