Novým šéfredaktorem Vltavy bude od prosince Petr Fischer

Novým šéfredaktorem stanice Českého rozhlasu Vltava se stane Petr Fischer. Zkušený novinář, scénárista a moderátor se vedení kulturní stanice ujme od 1. prosince 2016. Dnes odpoledne to v tiskové zprávě oznámil Český rozhlas.

Petr Fischer (zdroj ČT)
Petr Fischer (zdroj ČT)

Jmenování Petra Fischera šéfredaktorem stanice Vltava dnes vzala na svém zasedání na vědomí Rada Českého rozhlasu. Petr Fischer v minulosti působil v Lidových novinách, české redakci BBC, Hospodářských novinách či České televizi.

„Český rozhlas Vltava je důležitou součástí programu Českého rozhlasu jako média veřejné služby. Věřím, že Petr Fischer přispěje k tomu, aby se Vltava profilovala jako moderní stanice artového typu a aby nadále přinášela posluchačům kvalitní kulturní publicistiku, literárně-dramatickou i hudební tvorbu,“ uvedl k nástupu nového šéfredaktora generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Dlouholetý šéfredaktor Vltavy Lukáš Hurník ve své funkci skončil po patnácti letech na konci letošního června, jeho odchod byl jednou z prvních personálních změn, které nový generální ředitel veřejnoprávního rozhlasu René Zavoral po svém nástupu udělal. Přestože na Hurníkovo místo Český rozhlas vzápětí vyhlásil tendr, v němž do užšího kola postoupilo sedm zájemců, nikdo z nich nakonec vybrán nebyl. Vltavu tak dočasně vede editor Antonín Pfeifer.

Český rozhlas (zdroj ČRo)
Český rozhlas (zdroj ČRo)

Petr Fischer (1969) vystudoval filosofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v deníku Lidové noviny, kde se v roce 2001 stal hlavním komentátorem. Od roku 2003 působil v české redakci BBC. Tři roky vedl kulturní rubriku Hospodářských novin, tři roky kulturní rubriku České televize. Naposledy byl analytikem názorové rubriky Hospodářských novin. V České televizi moderoval pořady Před půlnocí a Kulturama. V současnosti má v České televizi vlastní pořad Konfrontace Petra Fischera. Za svou novinářskou činnost byl oceněn Cenou Rudolfa Medka (2010) a Cenou Ferdinanda Peroutky (2012).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat