Obrázky z putování… Nejen k premiéře Fausta v Plzni

Mám velmi rušné dny – dva velké projekty v lednu jsou vyčerpávající. Bohužel, i nás v Bratislavě postihla řádící chřipka. Snažili jsme se všichni vytvořit “sterilní” podmínky, ale letiště, nezodpovědní nemocní, kteří jsou mezi námi a prskají bacily, těžká chřipková epidemie, to vše učiní své. Nicméně – ke koncertu Mariusze a Simony v Bratislavě – vynahradíme všichni plně v červnu – 17.6.!!!  Kličkovat bez ztráty kytičky, není legrace, Tím bych ráda reagovala  na jeden příspěvek kritizujícího čtenáře – viry ve Vídeňské opeře. Asi na rozdíl od Vás mám veliký přehled v požadavcích “operních star” na jejich pobyty a sportovní vybavení. A otázka – Vy jste nikdy neměl chřipku??? 

Reklama

Ke standartním požadavkům “těch bez kondice” patří – nejen wifi, tedy být ve spojení se světem, ale i hotely s fitness, možnost aktivního cvičení. Dlouhé procházky! V příznivém počasí, kde běhat, kde plavat???? Ti, co já znám, se snaží být ve skvělé kondici. A je to na nich vidět!

A nyní slíbený výlet do Plzně: Jiří Heřman, kterého si velmi vážím, mne pozval na svou premiéru Fausta do Plzně. Joyce DiDonato v přenosu byla velké lákadlo zůstat doma a jít do kina, ale zvítězila Plzeň. Musím říci, že jsem byla velmi potěšena a i přes únavu, cesta byla dalším poznáním.

V českých divadlech moc často hezká představení nevidím… Samozřejmě jsem si vědoma faktu, že jsem “odporný” divák, který srovnává nesrovnatelné…

Ale v sobotu – mladý, pohledný sbor, který skvěle zapadal do děje, mnoho výborných režijních nápadů a při premiéře i zpěváci, kteří vynikají nad český průměr… V Praze se tak hezké představení vidí naprosto výjimečně. Pro mne byl výlet do Plzně moc milé překvapení, cesta, jak v regionech propagovat operu! 

Pevně věřím, že se někdy dočkáme i v Praze. Mnozí z nás chtějí i pomoci…

I váš text rádi v této rubrice uveřejníme. Naše adresa: [email protected]  

Reklama

1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
oskarina

Do Plzně si ráda zajedu, díky za tip, nemohu zapomenout na skvělé Heřmanovy inscenace (Gloriana, Parsifal) v Praze….Škoda, že nemohl dělat ještě Pellea, ušetřil by nás těch A4 papírů.. :-)