Obrázky z putování… Nejen k premiéře Fausta v Plzni

Mám velmi rušné dny – dva velké projekty v lednu jsou vyčerpávající. Bohužel, i nás v Bratislavě postihla řádící chřipka. Snažili jsme se všichni vytvořit „sterilní“ podmínky, ale letiště, nezodpovědní nemocní, kteří jsou mezi námi a prskají bacily, těžká chřipková epidemie, to vše učiní své. Nicméně – ke koncertu Mariusze a Simony v Bratislavě – vynahradíme všichni plně v červnu – 17.6.!!!  Kličkovat bez ztráty kytičky, není legrace, Tím bych ráda reagovala  na jeden příspěvek kritizujícího čtenáře – viry ve Vídeňské opeře. Asi na rozdíl od Vás mám veliký přehled v požadavcích „operních star“ na jejich pobyty a sportovní vybavení. A otázka – Vy jste nikdy neměl chřipku??? 

Ke standartním požadavkům „těch bez kondice“ patří – nejen wifi, tedy být ve spojení se světem, ale i hotely s fitness, možnost aktivního cvičení. Dlouhé procházky! V příznivém počasí, kde běhat, kde plavat???? Ti, co já znám, se snaží být ve skvělé kondici. A je to na nich vidět!

A nyní slíbený výlet do Plzně: Jiří Heřman, kterého si velmi vážím, mne pozval na svou premiéru Fausta do Plzně. Joyce DiDonato v přenosu byla velké lákadlo zůstat doma a jít do kina, ale zvítězila Plzeň. Musím říci, že jsem byla velmi potěšena a i přes únavu, cesta byla dalším poznáním.

V českých divadlech moc často hezká představení nevidím… Samozřejmě jsem si vědoma faktu, že jsem „odporný“ divák, který srovnává nesrovnatelné…

Ale v sobotu – mladý, pohledný sbor, který skvěle zapadal do děje, mnoho výborných režijních nápadů a při premiéře i zpěváci, kteří vynikají nad český průměr… V Praze se tak hezké představení vidí naprosto výjimečně. Pro mne byl výlet do Plzně moc milé překvapení, cesta, jak v regionech propagovat operu! 

Pevně věřím, že se někdy dočkáme i v Praze. Mnozí z nás chtějí i pomoci…

I váš text rádi v této rubrice uveřejníme. Naše adresa: [email protected]  

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments