Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Obrázky z putování… Prosit Kálmán!
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Čtenářský blog

Obrázky z putování… Prosit Kálmán!

Alena Nachtigalová
Publikováno 01/01/2013
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:

Prosit, Kálmán!
(Emmerich Kálmán – Höhepunkte aus Operetten)
Silvestrovský koncert Staatskapelle Dresden
30. 12. 2012 ve 20 hodin Drážďany– přijeli jsme až chvíli před koncertem, přesně čas  na krátkou procházku podvečerním městem, malou večeři a hurá do opery! Krásně osvětlené staré město a samozřejmě mnoho turistů, hlavně japonských.

– opera a okolí…  Dojem poněkud kazilo obrovské oplocení před operou, pódium a zvuková zkouška, která se repertoárově příliš před operu nehodila. 

– večer – opět beznadějně vyprodané divadlo, bohužel, nikde ani zmínka o tom, že onemocněla Diana Damrau. To se vlastně dozvěděli  předem pouze ti, kdo prohlíželi webové stránky (po 19 hodině) a potom všichni od moderátora ZDF v úvodu ke koncertu. Dianu nahradila (tedy vlastně pro nás nenahradila) Ingeborg Schöpf – sólistka drážďanské operety. –  v opeře – slavnostní atmosféra pro místní návštěvníky, turistická atrakce pro japonské turisty… 

–  slavnostní scéna, atmosféra velkého bálu 

– protagonisté – opravdu vynikající Piotr Beczala– skvělá Staatskapelle (velmi mne zaujala Yuki Manuela Janke – 1.koncertní mistr a Friedwart Christian Dittmann – sólo cello) a samozřejmě Christian Thielemann– paní Schöpf se velmi snažila, ale bohužel, Dianu opravdu „plnohodnotně“ nahradit nemohla! 

– sbor – z předních řad, kde jsme seděli, jsme neměli velkou šanci posoudit, byli jsme příliš blízko a pod pódiem, nicméně jejich úloha v programu byla velmi malá 

– orchestr a dirigent – již jsem zmiňovala – skvělý výkon Staatskapelle, výborně postavený repertoár a výborný Thielemann – v orchestrálních číslech i doprovodech!!! Tedy celkově, stálo za předsilvestrovskou cestu do Drážďan! 

I váš text rádi v této rubrice uveřejníme. Naše adresa: [email protected] 

Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Alfredo Kraus, elegán mezi tenory
Další článek PKF si o půlnoci připíjela v Číně
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up