Obrázky z putování… Prosit Kálmán!

Prosit, Kálmán!
(Emmerich Kálmán – Höhepunkte aus Operetten)
Silvestrovský koncert Staatskapelle Dresden
30. 12. 2012 ve 20 hodin Drážďany– přijeli jsme až chvíli před koncertem, přesně čas  na krátkou procházku podvečerním městem, malou večeři a hurá do opery! Krásně osvětlené staré město a samozřejmě mnoho turistů, hlavně japonských.

– opera a okolí…  Dojem poněkud kazilo obrovské oplocení před operou, pódium a zvuková zkouška, která se repertoárově příliš před operu nehodila. 

– večer – opět beznadějně vyprodané divadlo, bohužel, nikde ani zmínka o tom, že onemocněla Diana Damrau. To se vlastně dozvěděli  předem pouze ti, kdo prohlíželi webové stránky (po 19 hodině) a potom všichni od moderátora ZDF v úvodu ke koncertu. Dianu nahradila (tedy vlastně pro nás nenahradila) Ingeborg Schöpf – sólistka drážďanské operety. –  v opeře – slavnostní atmosféra pro místní návštěvníky, turistická atrakce pro japonské turisty… 

–  slavnostní scéna, atmosféra velkého bálu 

– protagonisté – opravdu vynikající Piotr Beczala– skvělá Staatskapelle (velmi mne zaujala Yuki Manuela Janke – 1.koncertní mistr a Friedwart Christian Dittmann – sólo cello) a samozřejmě Christian Thielemann– paní Schöpf se velmi snažila, ale bohužel, Dianu opravdu “plnohodnotně” nahradit nemohla! 

– sbor – z předních řad, kde jsme seděli, jsme neměli velkou šanci posoudit, byli jsme příliš blízko a pod pódiem, nicméně jejich úloha v programu byla velmi malá 

– orchestr a dirigent – již jsem zmiňovala – skvělý výkon Staatskapelle, výborně postavený repertoár a výborný Thielemann – v orchestrálních číslech i doprovodech!!! Tedy celkově, stálo za předsilvestrovskou cestu do Drážďan! 

I váš text rádi v této rubrice uveřejníme. Naše adresa: [email protected] 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]