Odborová organizace AGMA dosáhla předběžné dohody s Metropolitní operou

Vyjednávací výbor odborové organizace AGMA (American Guild of Musical Artists) působící v newyorské Metropolitní opeře dosáhl předběžné dohody s vedením opery. V příspěvku na sociálních sítích společnost odhalila, že dohoda umožní, aby současné výplatní podmínky zůstaly v platnosti i nadále. Nová dohoda vstoupí do ratifikační fáze 24. května 2021.

The Metropolitan Opera New York (foto The Metropolitan Opera)
The Metropolitan Opera New York (foto The Metropolitan Opera)

Tato nejnovější zpráva je pro Metropolitní operu pozitivním krokem, protože společnost se snaží, aby mohla letos v září bezproblémově zahájit sezónu 2021–22. Vedení opery bylo po celý koronavirový rok pod palbou médií kvůli zacházení s interními zaměstnanci, zejména s domovským orchestrem (o této kauze naleznete více informací například v článku Opery PLUS ZDE). Tento čtvrtek, 13. května 2021, se ohledně této situace koná shromáždění v newyorském Lincolnově Centru. Tam budou vzneseny požadavky ohledně spravedlivých smluv pro všechny členy orchestru.

Níže uvádíme nezkrácené znění zprávy zveřejněné na webu organizace AGMA:
Vyjednávací výbor Met AGMA s potěšením oznamuje předběžnou dohodu s Metropolitní operou. Během této doby zůstává dohoda o výplatních podmínkách pro umělce MET v platnosti. Ratifikační proces zahájíme 24. května 2021 a budeme s vámi sdílet další podrobnosti.

Příprava na tento proces začala v létě 2020, během nejtěžší doby našich životů a kariér. Nyní jsme plni naděje, když vidíme, jak se město New York vrací k normálnímu životu. Jsme nadšení, že se budeme moci vrátit v lepších, bezpečnějších a spravedlivějších podmínkách a znovu se podívat do tváří našeho milovaného publika. Vybudovali jsme lepší MET a věříme, že mnoho podmínek v této dohodě změní naše odvětví k lepšímu.

Pozitivní zprávy od komunity AGMA motivovaly náš vyjednávací výbor, čítající třicet šest osob, během těchto emotivních měsíců. Děkujeme vám za podporu a solidaritu a přejeme našim kolegům to nejlepší při řešení problémů s MET.

Jiné odbory, zejména IATSE Local One, však veřejně uvedly, že Metropolitní opera se pravděpodobně neotevře včas kvůli neschopnosti vedení společnosti dosáhnout oboustranně výhodné dohody o výplatních podmínkách pro pracovníky, které zastupují.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments