Olomouc posouvá premiéru Operetního soirée

Moravské divadlo v Olomouci se rozhodlo odložit termín premiéry projektu Operetní soirée. Původně její uvedení avizovali na polovinu února, diváci ji však budou moci spatřit až na začátku června. Důvodem je podle zástupců divadla to, že z původně zamýšleného koncertu slavných operetních árií se stane atraktivní show, do jejíž přípravy se zapojí členové všech tří souborů Moravského divadla Olomouc, vysvětlil mluvčí divadla David Kresta.Původně to byl spíše komorní projekt. Nyní se nám otevřela možnost připravit atraktivní podívanou s tanečními čísly, vstupy moderátorů a dalšími zpestřeními. Abychom tuto možnost mohli využít, museli jsme posunout termín premiéry, aby byl dostatek času na přípravu. Věříme, že příznivci operety novou podobu Operetního soirée ocení,“ uvedl ředitel divadla Pavel Hekela.

Komponovaný večer, v němž zazní ukázky z děl Jacquese Offenbacha, Franze Lehára, Johanna Strausse a Emmericha Kálmána, připravuje v olomouckém divadle Miro Grisa, herec, zpěvák, tanečník a dlouholetý člen Hudebního divadla v Karlíně.

Premiéra se z pátku 14. února přesouvá na pátek 6. června. Již zakoupené vstupenky lze do 31. ledna vrátit v pokladně divadla. „Členy všech předplatitelských skupin můžeme ujistit, že o představení Operetní soirée nepřijdou, nabídneme jim jej ještě do konce této divadelní sezony,“ doplnila vedoucí obchodního oddělení Jitka Jahodová. Kvůli přesunu termínu premiéry se posouvá i datum premiéry komedie Romana Vencla a Michaely Doleželové Najdeme se na Ztracené z 13. června na 27. června.

V programu divadla na letošek nejde o jedinou změnu. Baletní soubor nedávno oznámil, že musí stáhnout z programu chystanou premiéru inscenace klasického baletu Esmeralda, kterou měl nastudovat významný a ve světě uznávaný choreograf Vasilij Medvedev. Divadlo to odůvodnilo technickými důvody. Premiéru měla mít Esmeralda 28. března. Podle Kresty se však ještě divadlo nepustilo do příprav ani do chystání kostýmů či scény. Podobná situace nastala v divadle před rokem. Na konci března muselo divadlo odložit premiéru baletní inscenace slavného muzikálu Jesus Christ Superstar. Tehdy však muselo divadlo změnit program jen pár dní před chystanou premiérou. Od autorů muzikálu totiž nedostalo licenci.

Foto archiv města Olomouce

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky