Olomoucký kraj udělil 11 cen za kulturní počiny v roce 2014

Cenu Olomouckého kraje za přínos kultuře v roce 2014 obdrží jedenáct osobností a kulturních akcí. Cenu hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) za výjimečný počin v kultuře získala města Olomouc a Prostějov. Veřejnost pak dala nejvíc hlasů hudebnímu filmu Litovelsko/Hanácké ráj/Vydejte se za příběhy. Slavnostní předávání cen je naplánováno na 9. dubna do Národního domu v Prostějově.

O cenách rozhodlo krajské zastupitelstvo po vyhodnocení obdržených návrhů. Olomoucká radnice cenu dostala za zajištění koncertu mezzosopranistky Elīna Garanča a město Prostějov za přípravu koncertu tenoristy Josepha Calleji.

Osobností roku 2014 v oblasti kultury se v Olomouckém kraji stal operní zpěvák Jiří Přibyl, který je nositelem Ceny Thálie za mimořádný jevištní výkon.Mezi oceněnými je také například sochař Ivan Theimer, Společnost Vincenze Priessnitze, Stupkovo kvarteto či Loutkové divadlo Sokol Přerov.

Lidé mohli ve veřejné kategorii vybírat z deseti nominovaných kulturních počinů. „V anketě, do které se zapojilo celkem 2606 občanů, vyhrál hudební film Litovelsko/Hanácké ráj/Vydejte se za příběhy, a to rovnými 903 hlasy,” uvedla Navrátilová.

Foto archiv

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]