Online koncert Moravské filharmonie nabídne hudbu německých romantiků

Moravská filharmonie Olomouc přenese do online prostředí hudbu německých romantiků. Stěžejní koncert pro lesní roh od Richarda Strausse a vrcholnou symfonii Johannese Brahmse provede orchestr pod taktovou svého šéfdirigenta Jakuba Kleckera.

Mikuláš Koska (zdroj MFO)

Sólového partu Straussova koncertu se zhostí Mikuláš Koska, představitel nastupující generace sólistů na lesní roh a člen České filharmonie. Koncert bude k vidění na webu a facebooku Moravské filharmonie Olomouc, a to ve čtvrtek 4. února 2021 od 19:00 hodin.

„Na program dalšího online koncertu jsme zařadili stěžejní díla představitelů pozdního německého romantismu. Koncert pro lesní roh a orchestr č. 2 Richarda Strausse patří ke kmenovému repertoáru každého sólového hráče na tento hudební nástroj. Svou lehkostí a srozumitelností připomíná instrumentální koncerty Straussova oblíbence Mozarta. Brahmsova čtvrtá symfonie pak bezesporu patří k vrcholným dílům svého autora. Na začátku šesté dekády svého života, kdy Brahms toto dílo zkomponoval, již mistrně ovládal své řemeslo. Inspirace Sofoklovými tragédiemi a úvahami o smyslu života pak měly vliv na tragické vyznění skladby.“ uvádí k programu koncertu Ivana Kalina Tabak, dramaturgyně Moravské filharmonie Olomouc.

Záznam koncertu bude ke shlédnutí i v následujících dnech na YouTube kanálu Moravské filharmonie Olomouc.

Německý romantismus v hudbě
4. února 2021, 19:00
Program:
Richard Strauss: Koncert pro lesní roh a orchestr č. 2 Es dur
Johannes Brahms: Symfonie č. 4 e moll op. 98

Účinkují:
Mikuláš Koska – lesní roh
Moravská filharmonie Olomouc
Jakub Klecker – dirigent

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments