Opera na Špilberku a výjimečné léto plné her ve všech budovách NdB

Již od 1. června si můžete zakoupit vstupenky na 24 představení, které soubory NdB odehrají v létě v Mahenově divadle, v Janáčkově divadle, v divadle Reduta a na Špilberku.
Opera na Špilberku (zdroj NdB)

Národní divadlo Brno bohužel v této sezoně už hrát nezačne. Současná protiepidemiologická opatření umožňují využít maximálně třetinu kapacity sálu – to je například 75 diváků v Redutě, 300 diváků v Janáčkově divadle nebo 200 diváků v Mahenově divadle, z nichž někteří by ale museli sedět až ve čtvrtém pořadí a shlížet na stovky prázdných sedadel pod sebou. Při nákladech spojených s každou reprízou by tak otevření divadel bylo naprosto neefektivní a jenom by zvyšovalo ztrátu NdB, což by dále zatěžovalo rozpočet zřizovatele.

Pouze v závěru sezony 2019/2020 otevře soubor Janáčkovy opery generální zkoušky Řeckých pašijí a Ferdy Mravence jako poděkování dobrovolníkům a pracovníkům z první linie.

S publikem se pak NdB rozloučí 1. července od 19.00 mimořádným open air koncertem na piazzettě před Janáčkovým divadlem.

Na nádvoří hradu Špilberk budou moci diváci zhlédnout opery Lazebník sevillský, Nabucco, La traviata či Carmen od konce června do začátku září.

V těchto dnech už ale členové všech souborů znovu intenzivně zkoušejí ve všech divadelních budovách, na jevištích i ve zkušebnách, abychom mohli uvést všechny premiéry naplánované na období od března do konce června 2020. NdB totiž zahájí příští sezonu netradičně už v srpnu, kdy v premiérách a nových inscenacích otevřených široké veřejnosti nabídne šest nových titulů činohry, opery i baletu včetně očekávaných hitů, jako je komedie Slaměný klobouk, baletní Radio and Juliet s hudbou skupiny Radiohead v Mahenově divadle nebo operní představení pro celou rodinu Ferda Mravenec v Janáčkově divadle. Vzhledem k postupnému uvolňování podmínek se budou vstupenky prodávat do jednotlivých sálů s upravenou kapacitou dle aktuálních nařízení Vlády ČR a za zvýhodněné ceny. To nám umožní akčně reagovat na předpokládané omezování restrikcí a navyšování povolené kapacity. Srpnová představení až na výjimky budou začínat od 20:00 hodin a zpříjemní tak divákům krásné letní dny a večery.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat