Opera Plus žije!

Vážení čtenáři a přátelé portálu Opera Plus, jsme zpět a od 3. září 2018 obnovujeme svou činnost v plném rozsahu.

Dne 27. dubna 2018 oznámila Opera Plus ukončení činnosti kvůli razantnímu zkrácení grantu ministerstva kultury. Protest vyvolal silnou reakci veřejnosti, ať už šlo o příspěvky čtenářů, či výroky osobností a veřejných institucí. Sympatie vyjádřila dokonce i konkurenční média. Všem moc děkujeme.

(zde si např. můžete přečíst otevřený dopis MgA. Josefa Bartoše, šéfredaktora portálu Taneční aktuality, Mgr. Vladimíra Hulce, šéfredaktora časopisu Taneční zóna, Mgr. Zdeňka Prokeše, předsedy Tanečního sdružení ČR)

Po necelém půlroce zvažování a vyjednávání se ale podařilo téměř nemožné: Pokračujeme! Portál změnil majitele a díky obětavým sponzorům a partnerům získal prostředky na další provoz. V návaznosti na to se sešel nový redakční tým. Zachovali jsme však spolupráci s většinou dlouhodobých spolupracovníků a přispěvatelů.

Od září se tak můžete těšit na novou, dynamičtější podobu našeho magazínu. Kromě úspěšných rubrik recenzí, pozvánek a rozhovorů, nabídneme inovovanou podobu aktualit z oblasti hudby, divadla a tance u nás i v zahraničí. Přineseme vám novou formu sloupků psaných známými osobnostmi – hudebními publicisty, významnými hudebníky i hvězdami jiných oborů, kteří s vámi budou sdílet své úvahy a postřehy.

Další novinkou bude rozšíření audiovizuálního obsahu. Pravidelně se na našem kanálu O+TV objeví videorozhovory, záběry ze zákulisí a zkoušek, ukázky z chystaných premiér a připravovaných nahrávek. Za hvězdami nejen českého kulturního nebe budeme cestovat po Evropě i mimo kontinent.

Nabídneme vám recenze hudebních událostí od našich špičkových i zahraničních recenzentů. Rozhodli jsme se dát důraz na vyváženost obsahu recenzí, nicméně budeme také poskytovat umělcům a recenzentům svobodu vyjádřit svůj, byť i kontroverzní názor. Chceme poskytnout prostor jak polemikám odborníků, tak vašim čtenářským diskuzím.

V průběhu podzimu a zimy přineseme nový, atraktivnější a přehlednější vizuál. Už teď můžete vyzkoušet vylepšený systém komentářů. S pomocí nového interaktivního hodnocení portálu se pokusíme co nejvíce vyjít vstříc vám – našim čtenářům, tak abychom publikovali především to, o co máte největší zájem.

Vážení a milí čtenáři, zachovejte nám přízeň a sledujte nás!

 

Vaše redakce Opery Plus

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments