Opera Plus žije!

Vážení čtenáři a přátelé portálu Opera Plus, jsme zpět a od 3. září 2018 obnovujeme svou činnost v plném rozsahu.

Dne 27. dubna 2018 oznámila Opera Plus ukončení činnosti kvůli razantnímu zkrácení grantu ministerstva kultury. Protest vyvolal silnou reakci veřejnosti, ať už šlo o příspěvky čtenářů, či výroky osobností a veřejných institucí. Sympatie vyjádřila dokonce i konkurenční média. Všem moc děkujeme.

(zde si např. můžete přečíst otevřený dopis MgA. Josefa Bartoše, šéfredaktora portálu Taneční aktuality, Mgr. Vladimíra Hulce, šéfredaktora časopisu Taneční zóna, Mgr. Zdeňka Prokeše, předsedy Tanečního sdružení ČR)

Po necelém půlroce zvažování a vyjednávání se ale podařilo téměř nemožné: Pokračujeme! Portál změnil majitele a díky obětavým sponzorům a partnerům získal prostředky na další provoz. V návaznosti na to se sešel nový redakční tým. Zachovali jsme však spolupráci s většinou dlouhodobých spolupracovníků a přispěvatelů.

Od září se tak můžete těšit na novou, dynamičtější podobu našeho magazínu. Kromě úspěšných rubrik recenzí, pozvánek a rozhovorů, nabídneme inovovanou podobu aktualit z oblasti hudby, divadla a tance u nás i v zahraničí. Přineseme vám novou formu sloupků psaných známými osobnostmi – hudebními publicisty, významnými hudebníky i hvězdami jiných oborů, kteří s vámi budou sdílet své úvahy a postřehy.

Další novinkou bude rozšíření audiovizuálního obsahu. Pravidelně se na našem kanálu O+TV objeví videorozhovory, záběry ze zákulisí a zkoušek, ukázky z chystaných premiér a připravovaných nahrávek. Za hvězdami nejen českého kulturního nebe budeme cestovat po Evropě i mimo kontinent.

Nabídneme vám recenze hudebních událostí od našich špičkových i zahraničních recenzentů. Rozhodli jsme se dát důraz na vyváženost obsahu recenzí, nicméně budeme také poskytovat umělcům a recenzentům svobodu vyjádřit svůj, byť i kontroverzní názor. Chceme poskytnout prostor jak polemikám odborníků, tak vašim čtenářským diskuzím.

V průběhu podzimu a zimy přineseme nový, atraktivnější a přehlednější vizuál. Už teď můžete vyzkoušet vylepšený systém komentářů. S pomocí nového interaktivního hodnocení portálu se pokusíme co nejvíce vyjít vstříc vám – našim čtenářům, tak abychom publikovali především to, o co máte největší zájem.

Vážení a milí čtenáři, zachovejte nám přízeň a sledujte nás!

 

Vaše redakce Opery Plus

15
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
vojtech

Mám velkou radost, děkuji všem, díky kterým O+ může pokračovat :-)

vittorio

To je úžasné že se pokračuje,moc chyběly odborné recenze premiér tady i v zahraničí,diky všem!

veravl

Udělali jste mi opravdu velikou radost, že jste dokázali obnovit Operu Plus. Mnohokrát děkuji a přeji hodně úspěchů. Je možné poslat finanční příspěvek na provoz Opery Plus?

jamka

Veľmi sa tešíme!!!

Norbert

Super! Přidávám do oblíbených stránek.

Ondra Mach

To jsem tedy nečekal. Dobrá práce ?

Maryje

Hurá a ejchuchu, dostala jsem dárek! Byla jsem bez Vás jak v tunelu bez signálu. Těším se, Doležalová

Otus

No nekeke!!!! Skvělý, úžasný, vynikající, ohromný, senzační … GOOD LUCK!!!!!

hh

Gratuluji k pokračování. Nejdete mi přidat do RSS čtečky. Je problém na vaší straně?

HonzaB

Mám určitě velkou radost…Tenhle portál vážně chyběl (a rozhodně ho neměl kdo nahradit (ze stávajících webů věnující se vážné hudbě). Ale zůstává i jistá pachuť v ústech spojená se vzpomínkou na to, jak se to celé na jaře utklo (ze dne na den). Moc doufám, že něco takového se už nebude opakovat…

elma

Príjemná správa, teším sa a prajem veľa čitateľov
:)

robert

Gratulujem !!! Výborná správa :) r.m.

Miroslav Molnar

Najlepšia správa tohto upršaného dňa :) Držím palce !

Ruzena

To je skvělé že zase fungujete! Moc držím pěsti a přeji stabilitu. Ať žijí koncerty, ať žije opera a skvělá komunita! Hurá.

Lulu

Jsem rád že je O+ opět k dispozici a je třeba poděkovat všem, kteří se o obnovu zasloužili.!!!