Oprava Koncertní síně svatého Ducha v Krnově stála 9 milionů korun

V Krnově na Bruntálsku skončila oprava Koncertní síně svatého Ducha. Vyžádala si náklady okolo devíti milionů korun. V příštím roce by se mělo za zhruba 11 milionů korun pokračovat úpravou okolí budovy.
Témata:SEZ varhany

Koncertní síň svatého Ducha Krnov (zdroj FB)

„Oprava trvala půl roku. Historická stavba má nyní novou střechu a fasádu, stavbaři provedli také opatření ke snížení vlhkosti zdiva,“ uvedla mluvčí města Dita Círová. Před opravou podle ní do objektu zatékalo, což poškodilo části krovu i fasády. „V průběhu stavby byl opraven krov, jehož některé prvky byly vyměněny, další, napadené dřevokazným hmyzem, ošetřeny. Nová je střešní krytina z přírodní břidlice, střešní okna i oplechování. Fasáda byla opravena a opatřena nátěrem, součástí prací bylo i zrestaurování obou kamenných desek v průčelí. To vše po konzultacích s památkáři,“ uvedla Martina Marčanová z odboru veřejných zakázek.

V okolí koncertní síně chce město vybudovat chodníky a zpevněné plochy, obnovit část hradeb i úsek středověkého valounového chodníku a sanovat historickou klenbu nad bývalým náhonem. Na prostranství pak nechá následně rozmístit lavičky, mobiliář, veřejné osvětlení, zeleň i dva 3D modely dřívější zástavby z roku 1779 a z přelomu 19. a 20. století. Vše za víc než 11 milionů korun.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments