Oslavy Konzervatoře Duncan centre vyvrcholí v listopadu v Ponci

Jako vyvrcholení oslav 30 let od svého založení uvede Konzervatoř Duncan centre 11. listopadu v Divadle Ponec průřez nejnovější tvorbou studentů, dvě výjimečná sóla absolventek Jitky Čechové a Terezy Krejčové a světovou premiéru díla mezinárodně uznávaného choreografa Simone Sandroniho. Ten se tímto dílem vrací po dvanácti letech do České republiky.
Duncan slaví 30 (Jitka Čechová ve svém sólu, foto Martin Špelda)

Před hlavním programem budou mít diváci možnost zhlédnout pásmo krátkých tanečních filmů studentů, které budou promítány od 18 hodin. Samotné představení začne v 19 hodin.

Jak uvedl ředitel školy Petr Tyc: „Studentské práce nabízejí překvapivě silný zážitek z tance a zároveň výmluvný obraz o metodě výuky tvorby v konzervatoři.” Po studentech zatančí své originální dílo Frankie Teardrop stále silněji na českém tanečním nebi zářící hvězda, Jitka Čechová. S touto choreografií absolvovala v roce 2017. O rok později absolvovala Tereza Krejčová, která po čtyřech letech dalších tanečních studií v Linci obnovila své niterné sólo Nekrytě. Vzniklo ve spolupráci s pedagogem školy, kytaristou a skladatelem Václavem Chalupským.

Simone Sandroni, spoluzakladatel věhlasného souboru Ultima Vez, vytvořil se studenty KDC choreografii, kterou diváci uvidí ve světové premiéře. Jde o výjimečnou příležitost vidět nové dílo tohoto zkušeného, vysoce ceněného choreografa evropského formátu na pražské scéně. Simone Sandroni pracoval se studenty Konzervatoře Duncan centre už koncem 90. let a zanechal výraznou stopu nejen ve škole, ale i na české taneční scéně, když spolu s Lenkou Flory založil v Praze soubor Déjà Donné. Jejich inscenace byly uvedeny ve více než 30 zemích Evropy, Severní a Jižní Ameriky a Asie. Od roku 2015 pak Simone Sandroni sedm let vedl taneční soubor Stadttheater Bielefeld.

Duncan slaví 30 (foto Martin Špelda)

Za současné studenty svoji choreografickou tvorbu představí: Lada Jasanská, Agáta Klímová, David Kodys, Eliška Čulíková, Petra Jelínková, Josefína Prachařová, Leontina Foltýnová, Tomáš Havlík a Emily Jane Steele. V choreografii Simone Sandroniho bude tančit 4. ročník KDC.

Vstupenky je možné zakoupit přes předprodejový systém Divadla Ponec / GoOut.

Taneční filmy studentů a absolventů KDC 
● Žaneta Musilová / All in
● Barbora Ptáčková / Mýtina
● Julie Kubrychtová / re.tention
● Simona Dejmková / Ona
● Anna Kroupová / Z matky

Speciální uvedení spolupráce studentů UMPRUM a KDC:
● Ateliér volného umění III (Intermédia) UMPRUM vedený Michalem Pěchoučkem / Most Inteligence

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments