Ostrava vypsala dotační program na podporu kultury

Ostrava vypsala dotační program na podporu kultury. Zájemci se tak mohou ucházet nejen o finanční podporu jednoletých projektů, ale také o peníze na víceleté projekty v letech 2021 až 2024. Přidělení dotací budou schvalovat nejpozději v dubnu příštího roku ostravští zastupitelé. Peněz ale kvůli koronaviru bude do kultury směřovat méně. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Ostrava (archiv OP)

Prostřednictvím vyhlašovaných dotací vynakládá město Ostrava na kulturu každoročně ze svého rozpočtu desítky milionů korun, o něž se uchází vždy přes 150 zájemců,“ uvedl Pražák. Podle něj ale stávající pandemie negativně ovlivní rozpočet pro příští rok a do kulturních dotací tak bude směřovat méně finančních prostředků. Město počítá s tím, že přerozdělí necelých 40 milionů korun, letos to přitom bylo asi 46,5 milionu korun.

Termín pro podání žádostí je od 17. října do 6. listopadu 2020. Projekty posoudí a ohodnotí grantová komise. Program je otevřený všem subjektům, působícím v nejrůznějších oblastech kultury. Zájemci mohou usilovat o dotační podporu na projekty z oblasti hudebního a scénického umění, literatury a publicistiky, výtvarného umění, architektury a fotografie, kulturně vzdělávací činnosti a dalších. Získat mohou částku ve výši maximálně 80 procent nákladů na projekt. U vydávání hudby a literatury je maximum stanoveno na 70 procent a v případě audiovizuálních děl na 50 procent nákladů.

Novinkou letošního ročníku je možnost podávání žádostí digitální formou a minimalizace dosud vyžadovaného počtu příloh. Žadatelé o víceletou dotaci budou mít navíc možnost svůj projekt prezentovat před grantovou komisí,“ uvedl Pražák.

Přesné podmínky programu a formuláře pro podání žádosti jsou zveřejněny na webových stránkách města.

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments