Ovace pro Dominga v Salcburku

Španělský pěvec Plácido Domingo se na Salcburském festivalu 25. srpna 2019 představil publiku poprvé od doby, co jej osm pěvkyň a jedna baletka obvinily ze sexuálního obtěžování. Podle agentury AP sklidil ovace vestoje už při svém příchodu na jeviště.
Plácido Domingo – Slazburger Festspiele 2019 (zdroj FB Plácido Domingo)

Festivalové publikum 78letému Domingovi demonstrativně vyjádřilo podporu už na úvod představení Verdiho opery Luisa Millerová. Na konci si pak Domingo a spoluúčinkující vychutnávali desetiminutový potlesk.

Na úvod představení postupně přicházeli jednotliví účinkující a když se jako předposlední zpoza opony objevil Domingo, aplaus zmohutněl a obecenstvo povstalo. „Báječné publikum, skvělý výkon ode všech, chci říct tolik lásky od publika,“ pochvaloval si legendární pěvec po představení, když rozdával desítkám fanoušků autogramy u postranního vchodu.

Obvinění vůči Domingovi rozdělila operní svět. Dva americké operní domy okamžitě zrušily plánovaná představení s Domingem. Evropské scény naopak potvrdily vystoupení plánovaná až do listopadu 2020. „Domingo ze sebe setřel všechny ty lži. Byl skvělý,“ řekl po salcburském představení pěvcův fanoušek, vídeňský učitel němčiny Michael Burggasser.

Agentura AP tento měsíc přinesla zprávu založenou na výpovědích více než třiceti lidí z operního světa, z nichž většina si nepřála zveřejnit své jméno. Devět žen Dominga obvinilo ze sexuálního obtěžování. Některé také uvedly, že odmítnutí jeho návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru. Mnohé Domingovy kolegyně se ale v poslední době pěvce zastaly a tvrdily, že se k nim vždy choval s respektem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat