Pardubická oslava výročí Antonína Bendy v podání cembalistky Edity Keglerové

Česká cembalistka Edita Keglerová vystoupí jako sólistka koncertu pořádaného Komorní filharmonií Pardubice. Na programu zazní mimo jiných Koncert pro cembalo a orchestr Antonína Bendy, jehož 300. výročí narození si v letošním roce připomínáme.
Edita Keglerová (foto Václav Jirásek)
Edita Keglerová (foto Václav Jirásek)

Sólového partu cembala se ujme právě Edita Keglerová – absolventka pražské AMU, která studovala v mistrovské třídě J. Ogga na Královské konzervatoři v Haagu a na Královské hudební akademii v Londýně. V rámci doktorandského studia na AMU se věnovala koncertům J.A. Bendy.

„Je to vtipná hudba. Pokud ji nevnímáte jako raně klasicistní, jak bývá zvykem, ale jako hudbu citovou, tak k vám mnohem výrazněji promlouvá,“ říká Edita Keglerová.

Koncert, souborně nazvaný Ariadna na Naxu, spolu se zcela novou ouverturou současného skladatele Tomáše Ille a s Bendovým melodramem Ariadna na Naxu proběhne 11. a 13. dubna od 19:00 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích. Diriguje Jiří Petrdlík.

Editu Keglerovou máte možnost vidět ještě 26. června v Šumperku od 20:00 hodin v Kostele Zvěstování Panny Marie v tomtéž projektu pod názvem Vivat Benda! v rámci festivalu Klášterní hudební slavnosti.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments