Pardubické hudební jaro zahajuje předprodej vstupenek

V pondělí 5. prosince v 8:00 hodin bude zahájen předprodej vstupenek na 45. ročník festivalu Pardubické hudební jaro. V rámci festivalu, který bude probíhat od 5. dubna do 31. května 2023, se uskuteční patnáct koncertů v Pardubicích a okolních městech.

Selina Ott (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Selina Ott (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

Vstupenky na Pardubické hudební jaro lze zakoupit online a také v Turistickém informačním centru v Pardubicích, které nově sídlí v Machoňově pasáži. V prodeji budou vstupenky na jednotlivé koncerty a pořadatel festivalu navíc přichází také s předvánoční nabídkou výhodných balíčků, ta je ovšem časově omezena. Do 24. prosince (včetně) budou v nabídce tři balíčky, díky kterým si lze absolutně nejvýhodněji zajistit nejlepší místa na vybraných festivalových koncertech. Pořádající Komorní filharmonie Pardubice myslí i na své abonenty a ti budou mít rovněž do 24. prosince možnost pořídit si jednotlivé vstupenky na festival s 20 % slevou.

Balíček „Mladí talenti“ obsahuje tři koncerty, které kromě toho, že se konají v Sukově síni, spojuje hlavně to, že se při nich představí ti nejtalentovanější umělci nové generace, které na festivalu můžete vidět. Balíček je vstupenkou na Zahajovací koncert festivalu (5. dubna 2023) s houslistou Danielem Matejčou, vítězem Eurovision Young Musician, v doprovodu Komorní filharmonie Pardubice, kde pod taktovkou Vahana Mardirossiana zahraje Prokofjevův Koncert pro housle a orchestr č. 1 D dur op. 19. Dále na koncert vynikající rakouské trumpetistky Seliny Ott v doprovodu početného Národního dechového orchestru (28. dubna 2023), při kterém zazní pod vedením Stanislava Vavřínka například slavný Arutjunjanův Koncert pro trubku a orchestr As dur, a do třetice ještě také na Koncert vítězů o desáté (24. května 2023), při kterém se představí mladí lokální talenti – vítězové hudební soutěže Hraj online!, vítězové Soutěže dvouplátkových nástrojů a vítěz celostátní přehlídky amatérských varhaníků Organum regium.

Festivalový balíček „Geniální Bach“ obsahuje dva koncerty v Pardubicích, které mají čistě bachovský program, a především výjimečnou dramaturgickou hodnotu. Věhlasné Goldbergovy variace (12. dubna 2023) zazní v provedení varhaníka Jaroslava Tůmy, a to navíc v mimořádném prostředí Velké obřadní síně pardubického krematoria, které v příštím roce oslaví 100. výročí. Druhým programem jsou Braniborské koncerty (5. května 2023) v Evangelickém kostele v provedení Barocco sempre giovane, rezidenčního souboru festivalu, a pěti vynikajících sólistů: Jan Ostrý – flétna, Jiří Houdek – trubka, Vojtěch Podroužek – hoboj, Iva Kramperová Svobodová – housle a Edita Keglerová – cembalo.

Poslední balíček „Krása vokální hudby“ je správnou volbou pro všechny, kdo se rádi nechávají okouzlit zpěvem. V tomto případě jde o kombinaci koncertů: Soprán Kateřiny Kněžíkové (11. dubna 2023), Barokní hudba & Hana Blažíková (30.4.) a Gentlemen Singers (14. května 2023). „Tento balíček bude pro držitele vstupenek sice znamenat trochu cestování, neboť za krásami vokální hudby se budou muset vydat i mimo Pardubice, ale odměnou jim budou mimořádné umělecké výkony na nádherných koncertních místech. Koncerty v něm obsažené je zavedou na pardubickou radnici na pěvecký recitál Kateřiny Kněžíkové, dále do sousedních Sezemic, kde si budou moci vyslechnout Hanu Blažíkovou s českou mariánskou hudbou, a nakonec ještě do Heřmanova Městce, kde v synagoze vystoupí osmičlenný vokální soubor Gentlemen Singers,“ uvedl manažer festivalu Jaroslav Šlais.

Zvýhodněné vstupenky na festival čekají také abonenty Komorní filharmonie Pardubice. Abonenti si mohou pořídit vstupenky na festivalové koncerty s 20% slevou, ovšem pouze v období od zahájení předprodeje 5. prosince do 24. prosince 2022 (včetně). Abonent si na každý festivalový koncert může koupit jednu takto zvýhodněnou vstupenku. Při nákupu online je nutné po vybrání místa v sále kliknout v nákupním košíku na „odemknout slevu“ a zadat číslo abonentky. Sleva se nesčítá s dalšími slevami, nelze ji kombinovat například s balíčky, studentskou slevou či slevou pro seniory 65+.

Festival se v příštím roce vrátí do míst, na které se loni nedostalo. V Seči v kostele sv. Vavřince zazní Vivaldiho díla v podání Pavla Šporcla za doprovodu souboru Barocco sempre giovane. Do Zámecké kaple v Cholticích zavítá kytarové duo Duo siempre nuevo. Určitým protipólem těmto historickým místům bude koncert Clarinet Factory, který se uskuteční v sále Kongresového centra Atrium v Pardubicích a při Závěrečném koncertu v pardubickém Ideonu vystoupí Čechomor se zpěvačkou Martinou Pártlovou a filharmonií, čímž se festival pomyslně uzavře.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments