Patricia Petibon a Lawrence Brownlee vystoupí na open-air koncertu v Maďarsku

V novém areálu Parku Zoltána Kodályho, který v minulém roce otevřela Maďarská státní opera galavečerem s Jonasem Kaufmannem, příští měsíc opět vystoupí světové operní hvězdy. Na open-air koncertě 21. srpna 2021 vystoupí francouzská koloraturní sopranistka Patricia Petibon a americký tenor Lawrence Brownlee. Vystoupí také přední maďarští sólisté a pěvce bude doprovázet Orchestr a Sbor Maďarské státní opery.
Patricia Petibon (foto Bernard Martinez)
Patricia Petibon (foto Bernard Martinez)

Patricia Petibon se během své pětadvacetileté kariéry proslavila jako všestranná sopranistka, jejíž repertoár sahá od barokní hudby až po soudobé skladby. Kromě francouzských oper nejčastěji interpretuje díla Mozarta a Verdiho, nevyhýbá se však ani méně známým skladatelům. Americký tenorista Lawrence Brownlee se proslavil v roli hraběte Almavivy z Lazebníka sevillského, kterého ztvárnil na předních operních scénách na obou stranách Atlantského oceánu, od newyorské Metropolitní opery až po Vídeňskou státní operu.

Pro svůj společný maďarský galakoncert oba umělci připravili program sestávající se z jejich oblíbených operních děla, včetně Fausta, Dcery pluku, Rigoletta, La Traviaty nebo Manonu, a řadu dalších písní od amerických i evropských skladatelů.

Lawrence Brownlee (zdroj Maďarská státní opera)
Lawrence Brownlee (zdroj Maďarská státní opera)

Stejně jako u koncertu Jonase Kaufmanna v roce 2020 se vedle světových hvězd představí také přední maďarští sólisté – Zsuzsanna Ádám, Marcell Bakonyi, Anatoly Fokanov, Anna Csenge Fürjes, Lilla Horti, Zoltán Kelemen, Kinga Kriszta, Viktória Mester, Dániel Pataky, Orsolya Hajnalka Rőser, Orsolya Sáfár a Károly Szemerédy, kteří budou interpretovat populární díla Bizeta, Erkela, Gershwina, Mozarta, Pucciniho, Strausse ml. nebo Verdiho. Orchestr a sbor Maďarské státní opery budou v průběhu večera dirigovat Sámuel Csaba Tóth, čerstvý osmdesátník Ádám Medveczky a jejich hudební ředitel Balázs Kocsár.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments