Pavel Černoch pořádá sólový recitál

Tenorista Pavel Černoch pořádá 9. října 2022 ve Dvořákově síni Rudolfina sólový recitál. Za doprovodu klavíristy Davida Švece uvede známé i méně známé operní árie domácích i zahraničních klasiků. Koncert se koná v rámci programové řady Českého spolku pro komorní hudbu.

Pavel Černoch (zdroj Pavel Černoch)
Pavel Černoch (zdroj Pavel Černoch)

Pavel Černoch v programu přednese árii Florestana „Gott, welch dunkel hier“ z Beethovenova Fidelia, árii Maxe „Nein, länger trag´ ich nicht die Quälen“ z Čarostřelce Carla Marii von Webera nebo árii Lohengrina „In fernem Land“ od Richarda Wagnera. Dále nabídne árie Prince z Dvořákovy Rusalky, dílo Bedřicha Smetany pak bude reprezentovat árie Dalibora „Toť třetí noc“. Nebude chybět ani oblíbený italský repertoár: árie Turiddu „Mamma, quel vino è generoso“ z opery Sedlák kavalír Pietra Mascagniho a árie Cania „Vesti la giubba“.

Ještě před tím mohou diváci vidět Pavla Černocha 24. a 28. září 2022 v roli Prince ve Dvořákově Rusalce, kterou v Národním divadle nastudoval režisér Jiří Heřman. Po pražském koncertu Pavel Černoch opět zamíří do zahraničí. Hned v listopadu jej čeká v hamburské Staatsoper titulní role v opeře Faust skladatele Charlese Gounoda.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments