Pavel Horáček slaví šedesátiny

Když jsem se před více než čtyřiceti pěti lety přistěhovala do Prahy, šla jsem od Akademie múzických umění po Smetanově nábřeží směrem k Národnímu divadlu. Přede mnou šel tehdy – asi ze školy, Jaroslav Horáček se svým synem Pavlem. Celou cestu k divadlu jsem přemýšlela a odhodlávala, jestli je můžu oslovit a Jaroslavovi poděkovat nebo vůbec mu něco říct – jako velký nadšenec a obdivovatel opery. Tehdy jsem se nakonec neodvážila, Jaroslav Horáček pro mě byl už tehdy legenda vedle bardů Národního divadla.Teprve později jsem se s oběma Horáčky setkala – a to nejen při práci, ale i v soukromí. A když jsem jim pak vyprávěla o svém trápení s oslovením na ulici, vůbec to nemohli pochopit. Také jak věřím, že nic není náhoda. Z Pavla Horáčka a jeho rodiny se časem stali mí dobří přátelé.S Pavlem občas nejen drbeme, povídáme si o divadle, životě, někdy i starostech, ale především o opeře a zpěvu. To je jeho asi jediný koníček. Vlastně ještě rád vaří, což určitě oceňuje jeho manželka Hana a syn Kryštof – to snad mohu prozradit.Pavel rád přijal nabídku mou a své kamarádky a kolegyně Renée Nachtigallové na operní představení v přírodním divadle v Šárce. Nejdřív to byl Dvořákův Jakobín v roce 2009, kde zpíval Adolfa. V následujícím roce 2010 ve slavnostním představení Bedřicha Smetany Libuše kmeta Lutobora, následoval žalářník Budivoj v Daliborovi, další rok Matouš v Hubičce a v loňském roce pekelník Lucifer v Čertovi a Káče.

Pavel je nadšen spontánností nejen svých kolegů, ale i tisíců diváků, kteří už tradičně první zářijový víkend do Šárky chodí. Tato představení se dají dělat jen s kamarády a dobrou „partou“, ta za léta opravdu vznikla. Na všech je vidět, že je to v tomto neobvyklém prostředí baví.  Doufáme, že nám nejen dobrá parta, ale i Pavel Horáček vydrží.

Pavel se mnou oslavil před lety na Bertramce, kde pravidelně vystupoval v představení Originálního hudebního divadla Praha Noc s Mozartem a Don Giovanni, mé kulaté narozeniny. Teď se těším, že i já mu můžu pogratulovat společně s jeho rodinou a přáteli k životnímu jubileu 11. dubna 2015.


Foto archiv, archiv ND Praha, Hana Smejkalová, Jaroslav Tatek, Jana Divišová

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na