Pavol Bršlík a Michal Matejčík vystoupí na společném koncertě v Bratislavě

Festival Viva Musica! patří již sedmnáct let ke koloritu letní Bratislavy. Od roku 2005 přináší posluchačům klasickou hudbu jiným způsobem, než na jaký jsou možná zvyklí. Na netradičních místech mimo koncertní sály a divadla představuje špičkové umělce a hudební soubory z celého světa. V minulých letech festival navštívily takové osobnosti jako Philip Glass, Dmitrij Hvorostovskij, Víkingur Ólafsson, Kronos Quartet, The King's Singers a další.
Pavol Bršlík (zdroj Viva Musica!)
Pavol Bršlík (zdroj Viva Musica!)

Jedním z umělců, kteří se na festival rádi vracejí, je světoznámý operní tenorista Pavol Bršlík. Naposledy jej zde diváci měli možnost vidět v roce 2018. V rámci koncertu Bršlík & Matejčík si tenorista pozval harfistu Michala Matejčíka, který žije a pracuje ve Vídni. Na jejich společném koncertě 5. srpna 2021 od 20:00 hodin ve Velkém evangelickém kostele v Bratislavě zazní v úpravě pro zpěv a harfu výběr písní Richarda Strausse, Vincenza Belliniho a Clauda Debussyho.

Pavol Bršlík je vyhledávaným koncertním umělcem. Studoval na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě, v operním studiu CNIPAL v Marseille a absolvoval několik kurzů pro přední pěvce. Je laureátem mezinárodních soutěží M. Schneidera-Trnavského a Antonína Dvořáka. Od sezóny 2003/2004 je angažován jako sólista jednoho z předních evropských operních domů – Státní opery v Berlíně. Se špičkovými orchestry a pod taktovkou předních dirigentů vystupoval v Londýně, Paříži, Edinburghu a Drážďanech.

Michal Matejčík (zdroj Michal Matejčík)
Michal Matejčík (zdroj Michal Matejčík)

Harfista Michal Matejčík pochází ze Žiliny. Harfu studoval u Ľudmily Sawiczové a Zuzany Törökové na Konzervatoři v Bratislavě a poté ve Vídni na Universität für Musik und darstellende Kunst. Po ukončení studia se plně věnoval sólové a orchestrální hře (Vídeňská státní opera), komorní hře, pedagogické činnosti a komponování. V současné době žije ve Vídni, kde vystupuje s Komorní operou a Komorním orchestrem a na Slovensku s operou ŠD Košice.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments