PerformCzech/Links OUT podpoří účast divadelních a tanečních profesionálů festivalu současného umění Santarcangelo Festival Internazionale

PerformCzech/Links OUT podpoří účast divadelních a tanečních profesionálů na mezinárodním festivalu současného umění Santarcangelo Festival Internazionale (Santarcangelo – Itálie).

Santarcangelo Festival Internazionale je nejstarší italský festival věnovaný současnému scénickému umění a jeden z nejvýznamnějších v evropském kontextu divadla a tance. Festival se zrodil na křižovatce dvou dimenzí – mezinárodní umělecké přítomnosti a vztahu k veřejnému prostoru Santarcangela a pospolitosti jeho obyvatel. Festival Santarcangelo prezentuje mezinárodní i domácí uměleckou tvorbu formou představení, workshopů, tvůrčích setkání a vytváří dočasnou komunitu umělců, občanů a diváků, kteří se sdružují kolem současného scénického umění.
 
Termín a místo: 5. 7 – 14. 7 2024 / Santarcangelo (IT)
 
Minimální doba pobytu: 5 dnů
Forma podpory: příspěvek na mezinárodní dopravu, ubytování, vstupenky
Výše podpory: do 20.000,- Kč
Kdo se může hlásit: divadelní a taneční profesionálové (performerky a performeři, zástupkyně a zástupci festivalů, divadelní a taneční kritičky a kritici, kulturní manažeři a manažerky apod.)
Limit: až 2 podpoření profesionálové
Uzávěrka: 19.4. 2024
Web akce
 
Kritéria hodnocení a výběru: 
– dosavadní výsledky činnosti jednotlivce nebo zastupující organizace
– odborné předpoklady jednotlivce a jeho schopnost předat poznatky ze zahraniční cesty v ČR (praktické uplatnění získaných zkušeností v zahraničí např. formou publikování v odborném tisku, kurátorská příprava apod.)
– výběrové řízení je určenou pouze pro fyzické osoby starší 18 let v den podání žádosti, které mají, trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR.
 
Povinné přílohy: 
– profesní CV
– Vybraní účastníci jsou povinni po absolvování festivalu zhodnotit písemně přínos akce pro vlastní uměleckou tvorbu nebo odbornou práci v podobě závěrečné zprávy.
 
Přijetí žádosti: Písemné žádosti včetně příloh jsou přijímány na online formuláři ZDE
 
Žádosti posuzuje Dramaturgická rada PeformCzech, jako poradní orgán IDU.
 
Kontaktní osoba: Pavel Štorek, E: [email protected]
 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments