Petr Nekoranec, Emily D’Angelo a Hera Hyesang Park vystoupí v lednu v Praze

Českého tenoristu Petra Nekorance a kanadsko-italskou mezzosopranistku Emily D’Angelo u nás diváci už znají. Novou tváří koncertu je korejská sopranistka Hera Hyesang Park. Všichni tři umělci se zúčastnili prestižního Lindemannova programu při newyorské Metropolitní opeře.

Hera Hyesang Park (zdroj Hera Hyesang Park)
Hera Hyesang Park (zdroj Hera Hyesang Park)

Petr Nekoranec působil v letech 2018–2020 jako sólista Státní opery Stuttgart, od září 2021 je sólistou Opery Národního divadla v Praze. V sezoně 2021/22 ho čeká mnoho koncertních projektů, z operních jmenujme v září 2021 návrat do Markraběcího divadla v Bayreuthu opět s rolí Aspranda (Nicola Antonio Porpora: Carlo il Calvo), debuty v pražském Národním divadle v roli Almavivy (Lazebník sevillský, říjen 2021) a Ferranda (Così fan tutte, leden 2022), na jaře 2022 role Jurodivého (Boris Godunov) ve Státní opeře Stuttgart, role Tamina (Kouzelná flétna) v Národním divadle Brno a v Toulouse role Almavivy.

Emily D’Angelo zvítězila v soutěži Plácida Dominga Operalia v roce 2018, z níž si odnesla také 1. cenu v kategorii Zarzuela, Cenu Birgit Nilsson a Cenu diváků. Na svém kontě má několik významných debutů: jako Druhá dáma v Kouzelné flétně v Metropolitní opeře (prosinec 2018), jako Cherubín ve Figarově svatbě ve Státní opeře Berlín (říjen 2018) a v Bavorské státní opeře v Mnichově (září 2020) a jako Dorabella (Così fan tutte) v milánské La Scale (leden 2021). V prosinci 2021 ji čeká v Metropolitní opeře Princ Charmant v Massenetově Popelce.

Stejně jako Petr Nekoranec a Emily D’Angelo má i Hera Hyesang Park status vycházející hvězdy. V únoru 2017 debutovala jako první žínka (Rusalka) v newyorské Metropolitní opeře, kam se vrátila v říjnu 2020 v roli Amora (Orfeo a Eurydika) a v lednu 2022 ji zde čeká Pamina (Kouzelná flétna). Na festivale v Glyndebourne zpívala Najádu (Ariadna na Naxu, 2017), Rosinu (Lazebník sevillský, 2019) a Despinu (Così fan tutte, léto 2021). V Komické opeře Berlín excelovala jako Musetta (Bohéma) a Gilda (Rigoletto) a ve Státní opeře Berlín ztvární v únoru a březnu 2022 Adinu (Nápoj lásky).

PKF – Prague Philharmonia vystoupí pod taktovkou venezuelského renomovaného dirigenta Diega Matheuze, absolventa slavného projektu El Sistema. Mladí pěvci se představí v áriích z oper Rossiniho, Donizettiho, Mozarta.

Hera Hyesang Park, Emily D’Angelo, Petr Nekoranec – Operní gala
18. ledna 2022, 19:30 hodin, Dvořákova síň Rudolfina

Účinkující:
Hera Hyesang Park – soprán
Emily D’Angelo – mezzosoprán
Petr Nekoranec – tenor
Diego Matheuz – dirigent
PKF – Prague Philharmonia

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments