Petr Nekoranec představí svůj debut nahraný s Českou filharmonií

Své debutové album nahrané s Českou filharmonií dnes na koncertu v Praze pokřtí tenorista Petr Nekoranec. Spolu s ním se v Dvořákově síni Rudolfina představí americký tenorista Stephen Costello, doprovodí je PKF - Prague Philharmonia pod taktovkou Rastislava Štúra. Nekoranec předloni vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž Francesca Viñase v Barceloně a zároveň zde získal cenu Plácida Dominga pro nejlepšího tenoristu.
Petr Nekoranec (foto Zoltán Matuška)

Francouzský repertoár je taková Pandořina skřínka, je tam neuvěřitelná škála – hlavně pro tenor a pro můj typ tenoru – a těch árií je tam strašně moc,“ uvedl Petr Nekoranec. Album nahrál s Českou filharmonií vedenou dirigentem Christopherem Franklinem. Mezi jedenácti áriemi je jeden duet, který Nekoranec nazpíval se sopranistkou Zuzanou Markovou.

Autory skladeb na nové nahrávce jsou Jules Massenet, Charles Gounod, Gaetano Donizetti, Georges Bizet, Hector Berlioz a Édouard Lalo. „Budu se snažit je teď udržovat v koncertním repertoáru, protože bychom chtěli s panem dirigentem Christopherem Franklinem k albu udělat i menší turné,“ doplnil Nekoranec.

Stephen Costello přijede na dnešní koncert do Prahy s tříletým zpožděním. V lednu 2016 nestihl kvůli sněhové kalamitě, která ho zdržela v New Yorku, vystoupení ve Smetanově síni Obecního domu. Na koncertě ho tehdy zastoupil právě Nekoranec.

Costello v roce 2007 v 26 letech debutoval v newyorské Metropolitní opeře. O dva roky později získal prestižní Cenu Richarda Tuckera a od té doby se představil mimo jiné v londýnské Covent Garden, Vídeňské státní opeře, Berlínské státní opeře či na Salcburském festivalu. Letos na jaře se ve dvou operních inscenacích vrátil do Metropolitní opery.

Petr Nekoranec studoval zpěv na pardubické konzervatoři. Ve studiu pokračoval od roku 2014 v mnichovské Bavorské státní opeře a v Lindemannově programu při Metropolitní opeře. Od loňského září je sólistou Stuttgartské opery.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat