PKF – Prague Philharmonia a rodina Lobkowiczů zahajují již pošesté donátorské večery

Hudba světových umělců bude opět znít komnatami Lobkowiczkého paláce. PKF – Prague Philharmonia ve spolupráci s rodinou Lobkowiczů již pošesté nabízí jedinečné večery v podobě donátorského PKF–LOBKOWICZ abonmá. Čtyři koncerty protagonistů světového významu v magickém prostředí paláce představují mimořádnou příležitost, jak podpořit orchestr.

Bomsori Kim (zdroj Bomsori Kim)
Bomsori Kim (zdroj Bomsori Kim)

Během koncertů si abonenty podmaní hudba houslové virtuosky Bomsori Kim, baryton kritiky oceňovaného Konstantina Krimmela nebo serenáda Andrease Ottensamera. Zlatým hřebem koncertů je pak vystoupení šéfdirigenta Emmanuela Villauma, tradičně zakončené osobním setkáním v přátelském duchu u číše vína, s pohoštěním šéfkuchaře Lobkowiczského paláce. Cyklus večerů tak nepředstavuje pouhé koncerty, ale komplexní kulturní a společenský prožitek, jehož oblíbenou součástí jsou přednášky vedené kurátory Lobkowizckých sbírek na téma “Příběhy umění”. Návštěvníci též budou mít možnost projít si během večera Lobkowiczské sbírky, které obsahují řadu uměleckých děl i historických předmětů.

Výtěžek z večerů je věnován na rozvoj uměleckých aktivit PKF – Prague Philharmonia. „Umění nemůže vzkvétat bez těch, kteří ho s láskou a entuziasmem podporují,” tak vystihuje tyto donátorské večery hudební ředitel a šéfdirigent PKF – Prague Philharmonia Emmanuele Villaume.

Cyklus bude zahájen 29. března 2022 v 19:00 hodin performancí jihokorejské houslistky Bomsori Kim, 9. červen bude pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma, 13. září rozezní palác baryton Konstantina Krimmela a vše bude zakončeno 2. listopadu 2022, klarinetem talentovaného Andrease Ottersamera.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments