PKF – Prague Philharmonia bude mít nového koncertního mistra

Od nové sezony bude mít PKF – Prague Philharmonia nového koncertního mistra. Vedle Jana Fišera a Romany Špačkové jím bude současný koncertní mistr Plzeňské filharmonie Michal Sedláček. Po roční zkušební době bude o setrvání Michala Sedláčka na pozici koncertního mistra hlasovat celý orchestr.

Michal Sedláček (zdroj PKF – Prague Philharmonia)
Michal Sedláček (zdroj PKF – Prague Philharmonia)

„Jsem velmi ráda, že tým koncertních mistrů doplní právě Michal Sedláček. Věřím také, že bude skvěle fungovat spolupráce nejen s ostatními koncertními mistry, ale i s celým orchestrem. Již se těším na jeho první koncert v nové roli,“ říká Kateřina Kalistová, ředitelka PKF – Prague Philharmonia. „Je to největší výzva v mém dosavadním profesním životě – být po boku mimořádných osobností a součástí nejlepší komorní filharmonie u nás,” dodává Michal Sedláček.

Michal Sedláček vystudoval na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění v Praze pod vedením profesora Jindřicha Pazdery. Je držitelem řady cen z národních i mezinárodních soutěží. Zúčastnil se též soutěže Yehudi Menuhina v Londýně a v roce 2007 zvítězil na Mezinárodní houslové soutěži Leoše Janáčka v Brně. Dva roky poté obdržel první cenu na soutěži Bohuslava Martinů v Praze, kde zároveň získal cenu za nejlepší provedení skladby Bohuslava Martinů.

V roce 2003 mu byl umožněn letní prázdninový pobyt v Meadowmount School of Music v americkém státě New York, kde studoval u Stephena Shippse. Od roku 2005 se pravidelně účastnil Mezinárodní hudební akademie v Plzni. Absolvoval masterclassy u různých světových houslistů, jako je Ilya Kaler, Rodney Friend, Ulf Hoelscher nebo Ruggiero Ricci. Dlouhodobě spolupracuje s klavíristou Maximem Averkievem. V roce 2007 obnovil tradici Sedláčkova kvarteta, kde zastává pozici primária. V srpnu roku 2016 se stal koncertním mistrem Plzeňské filharmonie. Od roku 2018 pedagogicky působí na Konzervatoři v Plzni. Hraje na nástroj svého otce, houslaře Petra Sedláčka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments