PKF — Prague Philharmonia: Hudební talk show se přesouvá do Studia Švandova divadla

V úterý 24. října 2023 zahájí PKF — Prague Philharmonia svou 30. koncertní sezonu Cyklu soudobé hudby S. Po několika letech se koncerty přesunuly na nové místo, do Studia Švandova divadla v Praze na Smíchově. Hudební talk show v sezoně 2023/2024 nabídne šest večerů současné hudby ve výjimečné dramaturgii, debaty s autory a skvostnou interpretaci filharmoniků a jejich hostů. Koncerty budou zaměřené na československou generaci skladatelů, současné umění a žánrová propojení.
Michal Rataj (zdroj PKF — Prague Philharmonia)
Michal Rataj (zdroj PKF — Prague Philharmonia)

„Připravili jsme seriál šesti koncertů, pro které jsme oslovili ty nejlepší ze současných skladatelek a skladatelů na české a slovenské klasické hudební scéně. Jednotlivé večery budou věnovány právě jim, jejich tvorbě, současné kultuře, umění a propojení různých žánrů – hudby, filmu a architektury,“ říká dramaturgyně cyklu S Hana Dohnálková.

V rámci cyklu se představí umělci, kteří jsou již delší dobu hlavními tvářemi československé současné hudební scény – Michal Rataj, Michal Nejtek, Hanuš Bartoň, Jaroslav Pelikán, Jana Kmiťová, Lenka Novosedlíková, Martin Hybler, Petr Wajsar, Jan Kučera nebo Miloš Orson Štědroň. Speciálními hudebními hosty bude Kateřina Englichová a Vilém Veverka.

Úvodní koncert sezony je věnován Michalu Ratajovi, který představuje člověka s nesmírně širokým obzorem – hudební skladatel, interpret, hudební redaktor a rozhlasový režisér. Na programu jsou čtyři skladby, přičemž ve třech z nich je součástí provedení živá elektronika, kterou sám autor obstará jako interpret. Úvodní skladby Odejdi ke světlu (2012) se chopí kvartet sestavený z předních hráčů orchestru PKF — Prague Philharmonia. Následující skladby jsou více sólového charakteru, doplněné právě živou elektronikou.

Cyklus soudobé hudby PKF — Prague Philharmonia zůstává raritním počinem tohoto orchestru, a nová kulturní spolupráce se Švandovým divadlem v Praze slibuje další posun této výjimečné hudební talk show směrem ke svým posluchačům.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments