PKF – Prague Philharmonia připravuje Valentýn se Simonou Šaturovou a Emmanuelem Villaumem

Ani začátkem roku 2021 nepřeje pandemická situace uvádění živých koncertů. Únor s PKF – Prague Philharmonia však bude i navzdory tomu pestrý. Orchestr nahraje a zveřejní několik vystoupení, z nichž nejvýraznějším bude online koncert z Jatek 78 přímo na svátek svatého Valentýna. Do čela PKF se zde postaví šéfdirigent orchestru Emmanuel Villaume, sólistkou bude sopranistka Simona Šaturová.

Emmanuel Villaume a PKF – Prague Philharmonia (zdroj PKF)

Ještě předtím si však PKF – Prague Philharmonia zahraje v Sále Bohuslava Martinů na pražské HAMU. Pod taktovkou mladého dirigenta Tomáše Stančeka zaznějí například díla Gaetana Donizettiho, Roberta Schumanna nebo také slavná Studie pro smyčce Pavla Haase, umělce s tragickým osudem a jednoho z takzvaných terezínských skladatelů. Sólisty večera budou klavírista Jakub Sládek a barytonista Jakub Hliněnský. Koncert je součástí cyklu Ti nejlepší, jež představuje nejnadanější studenty HAMU. V rámci téhož cyklu se PKF na Akademii vrátí 26. února, tentokrát s dirigentkou Alenou Jelínkovou, cellistkou Dorou Hájkovou a sopranistkou Eliškou Grohovou.

Na Valentýna, 14. února 2021 od 16:00 hodin, pak budete moci na facebookových stránkách a Youtube kanálu orchestru sledovat jedinečný koncert z prostoru Jatek 78. Někteří hráči PKF – Prague Philharmonia si tento prostor již zkusili: na podzim zde proběhlo natáčení komorního online koncertu violoncellisty Lukáše Pospíšila.

Poprvé se zde však představí orchestr jako celek. V poutavé dramaturgii nabídne PKF například evropskou premiéru skladby Chamber symphony Micheala Finea, držitele ceny Grammy za produkci alba klasické hudby. „Má komorní symfonie kombinuje jazzové a neoklasické prvky s náročnými sóly pro každého hudebníka. Jsem nadšený, že ji uvede jedenáct špičkových hudebníků PKF – Prague Philharmonia pod inspirativním vedením Emmanuela Villauma,“ říká renomovaný producent. Ke svátku lásky se pak výtečně hodí Siegfriedova idyla Richarda Wagnera, zkomponovaná jako dárek skladatelově milované manželce Cosimě. Dramatičtější podobu lásky pak zachycuje Mozart v koncertní árii Misera! Dove sone?… Ah! Non so io che parlo. Tu uslyšímev podání skvělé mozartovské interpretky, sopranistky Simony Šaturové

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments