PKF — Prague Philharmonia vyráží na evropské turné s Jonasem Kaufmannem

Jedenáct koncertů v jedenácti evropských metropolích absolvuje během tří týdnů orchestr PKF — Prague Philharmonia se světovým tenoristou Jonasem Kaufmannem.
Jonas Kaufmann (foto Johannes Ehn)

Turné s názvem „Mein Wien“, které symbolicky zahájil koncert ve vídeňském Konzerthausu 14. října 2019, se uskuteční od 7. ledna do 1. února 2020 a zahrnuje tyto destinace: 07.01. Mnichov (Gasteig), 10.01. Budapešť (Müpa), 12.01. Stuttgart (Liederhalle), 15.01. Berlín (Philharmonie), 18.01. Norimberk (Meistersingerhalle), 20.01. Paříž (Théâtre des Champs-Élysées), 22.01. Hamburk (Laeiszhalle), 26.01. Brusel (Palais des Beaux-Arts), 28.01. Düsseldorf (Tonhalle), 30.01. Luzern (KKL), 01.02. Baden Baden (Festspielhaus). Program věnovaný „lehké múze“ zahrnuje písně a orchestrální čísla z děl Johanna Strausse ml., Roberta Stolze, Emmericha Kálmána, Franze Lehára a Rudolfa Sienczynského. Diváci budou mít příležitost slyšet na živo také devět skladeb z nového alba Wien.

Opereta funguje pouze v prvotřídní intepretaci. Pokud intendant přemýšlí v intencích ‘on už nezazpívá Tosku nebo Turandot, tak mu dáme zpívat operetu’, je to nejlepší cesta k nezdaru. Kde se vytrácí lehkost, tam každý pozná, jak je to těžké. Leckterý divák vnímá velké city v operetě jako nepřiměřené nebo přehnané podle motta ‘Otellovi věřím jeho tragiku, ale nikoliv Čardášové princezně’! Ale skutečný prožitek se dostaví, jako v případě každé figury, až když ji ztvárníte věrohodně. Mr. X v Cirkusové princezně by měl být podle mého přesvědčení stejně věrohodný jako Canio v Komediantech,“ říká o programu Jonas Kaufmann.

Jeho uměleckými partnerkami tentokráte budou americká sopranistka Rachel Willis-Sørensen a jihoafrická sopranistka Johanni van Oostrum (Norimberk, Hamburk, Düsseldorf, Luzern). Program nastudoval a dirigentské taktovky se ujme Jochen Rieder.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na