PKF — Prague Philharmonia vyráží na evropské turné s Jonasem Kaufmannem

Jedenáct koncertů v jedenácti evropských metropolích absolvuje během tří týdnů orchestr PKF — Prague Philharmonia se světovým tenoristou Jonasem Kaufmannem.
Jonas Kaufmann (foto Johannes Ehn)

Turné s názvem „Mein Wien“, které symbolicky zahájil koncert ve vídeňském Konzerthausu 14. října 2019, se uskuteční od 7. ledna do 1. února 2020 a zahrnuje tyto destinace: 07.01. Mnichov (Gasteig), 10.01. Budapešť (Müpa), 12.01. Stuttgart (Liederhalle), 15.01. Berlín (Philharmonie), 18.01. Norimberk (Meistersingerhalle), 20.01. Paříž (Théâtre des Champs-Élysées), 22.01. Hamburk (Laeiszhalle), 26.01. Brusel (Palais des Beaux-Arts), 28.01. Düsseldorf (Tonhalle), 30.01. Luzern (KKL), 01.02. Baden Baden (Festspielhaus). Program věnovaný „lehké múze“ zahrnuje písně a orchestrální čísla z děl Johanna Strausse ml., Roberta Stolze, Emmericha Kálmána, Franze Lehára a Rudolfa Sienczynského. Diváci budou mít příležitost slyšet na živo také devět skladeb z nového alba Wien.

Opereta funguje pouze v prvotřídní intepretaci. Pokud intendant přemýšlí v intencích ‚on už nezazpívá Tosku nebo Turandot, tak mu dáme zpívat operetu‘, je to nejlepší cesta k nezdaru. Kde se vytrácí lehkost, tam každý pozná, jak je to těžké. Leckterý divák vnímá velké city v operetě jako nepřiměřené nebo přehnané podle motta ‚Otellovi věřím jeho tragiku, ale nikoliv Čardášové princezně‘! Ale skutečný prožitek se dostaví, jako v případě každé figury, až když ji ztvárníte věrohodně. Mr. X v Cirkusové princezně by měl být podle mého přesvědčení stejně věrohodný jako Canio v Komediantech,“ říká o programu Jonas Kaufmann.

Jeho uměleckými partnerkami tentokráte budou americká sopranistka Rachel Willis-Sørensen a jihoafrická sopranistka Johanni van Oostrum (Norimberk, Hamburk, Düsseldorf, Luzern). Program nastudoval a dirigentské taktovky se ujme Jochen Rieder.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat