PKF v nové sezoně: Mozart a Brahms, skoro 3 měsíce na zájezdech po 4 kontinentech

Sezona 2016/2017 orchestru PKF - Prague Philharmonia zohlední výročí 260 let od narození Wolfganga Amadea Mozarta a 120 let od úmrtí Johannese Brahmse. Orchestr stráví v příští sezoně přes 80 dní v zahraničí. Koncertní sezonu zahájí 26. září koncertem ve Španělském sále Pražského hradu. Vedle Mozarta a Brahmse zazní díla Antonia Salieriho a Domenika Cimarosy.

Plány do nové sezony dopoledne představil management PKF – Prague Philharmonia v čele s ředitelem Radimem Otépkou. „Mozart je základní součástí repertoáru PKF, u Brahmse jsme se zaměřili na jeho díla psaná v komorním stylu,“ uvedl šéfdirigent Emmanuel Villaume. „Pohráli jsme si zároveň s Brahmsem jako prostředníkem mezi první a druhou vídeňskou školou,“ dodal.

Emmanue Villaume (foto PKF)
Emmanue Villaume (foto PKF)

Deset koncertů orchestrální řady přivede na pódia světové hráče a s nimi členy PKF v roli sólistů. Jako hosté se představí například flétnista Emmanuel Pahud, hobojista Albrecht Mayer, trumpetisté Gábor Boldoczki a Sergej Nakarjakov, hornista Stefan Dohr nebo klavíristé Louis Loretie a Heléne Mercier.

PKF – Prague Philharmonia své programy naplánovala nejen pro Dvořákovu síň pražského Rudolfina, ale také se vrátí do Fora Karlín a sezonu uzavře 11. června 2017 Německým rekviem Johannese Brahmse.

V sezoně PKF stráví více než osmdesát dnů na zahraničních zájezdech na čtyřech různých kontinentech. V Královské opeře v Ománu orchestr mimo jiné nastuduje dva baletní inscenační projekty s baletem Borise Eifmana z Petrohradu a American Ballet Theatre z New Yorku. Šéfdirigent Villaume rovněž s PKF absolvuje turné ve Spojených státech.

PKF - Prague Philharmonia (foto PKF)
PKF – Prague Philharmonia (foto PKF)

Kromě orchestrální tvorby letos PKF opět v Českém muzeu hudby nabídne komorní řadu. Cyklus s názvem Krásy dneška na šesti večerech v Experimentálním studiu NoD a DOX představí soudobé české skladatele. Po loňském úspěchu PKF znovu v Rudolfinu chystá koncertní řadu určenou nejmenším posluchačům. Předprodej abonentních vstupenek na všechny řady byl zahájen dnes.

Rozpočet PKF – Prague Philharmonia na nadcházející sezonu činí přibližně 42 milionu korun, o 3,5 milionu korun více než na současnou sezonu. Sezonu 2015/2016 PKF zakončí 5. června ve Foru Karlín, kde zazní vokálně-symfonické dílo Felixe Mendelssohna-Bartholdyho Chvalozpěv.

Související články


Napsat komentář