PKF zakončí sezonu Faurého Rekviem s Kateřinou Kněžíkovou a Adamem Plachetkou

Ve středu 12. června 2019 zakončí v Rudolfinu svou jubilejní 25. sezonu orchestr PKF — Prague Philharmonia.
PKF Prague Philharmonia, Emmanuel Villaume (foto Pavel Hejný)

Byla to sezona plná velkých výzev, které jsme zvládli na jedničku. PKF vyzrála v sebevědomé těleso, které si jde svou vlastní, nezaměnitelnou cestou. Přes sto koncertů, které v této sezoně odehrála doma i v zahraničí, bez jakýchkoliv pochybností vypovídá o její důležitosti pro českou kulturu. Znovu také nepřestávám zdůrazňovat, že PKF je nevládní neziskovou organizací s šedesátiprocentní soběstačností, což je opravdu malý zázrak. Proto bych rád z tohoto místa poděkoval všem partnerům, díky nimž můžeme rozvíjet naši uměleckou činnost, byť za velmi tvrdých podmínek.“

Pro svůj závěrečný koncert zvolil šéfdirigent PKF — Prague Philharmonia Emmanuel Villaume, který se — jako již tradičně — ujme v závěru sezony taktovky, Rekviem Gabriela Faurého se sólisty Kateřinou Kněžíkovou, Adamem Plachetkou a Českým filharmonickým sborem Brno. „Tónina d moll, která je v hudbě často spojována s otázkou víry a přemítáním o životě po životě, se tiše vine celou jubilejní 25. sezonou. Fauré nás díky svým jedinečným harmoniím vtahuje do samotného mystéria stvoření a místo přemítání nad smrtí nás inspiruje k životu,“ uvádí Emmanuel Villaume.

V první polovině koncertu zazní slavné Debussyho Preludium k Faunovu odpoledni, které otevřelo bránu do světa hudebního impresionismu, a Mozartova Symfonie č. 29 A dur KV 201/186a, jež je jednou z prvních symfonií zrcadlících Mozarta nové doby, vstřebávajícího nové kompoziční výzvy.

Koncert zaznamenává Česká televize.

 

Program: 

CLAUDE DEBUSSY Preludium k Faunovu odpoledni
WOLFGANG AMADEUS MOZART Symfonie č. 29 A dur KV 201/186a
GABRIEL FAURÉ Requiem d moll op. 48

Kateřina Kněžíková — soprán
Adam Plachetka — basbaryton
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala — sbormistr
Emmanuel Villaume — dirigent

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na