Plachetka zpíval Dona Giovanniho lidem ve vanách

Operní pěvec Adam Plachetka zpíval na střeše Lucerny 29. srpna 2019 večer lidem ležícím ve vanách árie z opery Don Giovanni od Wolfganga Amadea Mozarta. Nádob s vodou bylo 30, využilo je ale jen devět odvážlivců, kteří si do nich lehli ve společenském oblečení, někteří s vínem v ruce. Mezi nimi byl i kavárník Ondřej Kobza, který má střešní prostor pronajatý. Zbylých pár desítek návštěvníků naslouchalo zpěvu na židlích nebo ve stoje.
Adam Plachetka (foto Pavel Hejný)

Kobza před začátkem zpěvu účastníky přemlouval, aby možnosti poslechnout si operní zpěvy ve vaně využili, jde podle něj o nezapomenutelnou událost. “Jsou tady ručníky, je docela žádoucí, abyste si, pokud budete chtít, lehli do vany. Pokud budu ve vaně ležet jenom já, tak budu smutný,” řekl. Vstupné na akci, kde kromě Plachetky vystoupilo několik dalších zpěváků, činilo podle webu GoOut 950 korun. Samotné hudební vystoupení trvalo zhruba půl hodiny.

Kobza uvedl, že by chtěl akcí připomenout a udělat na okamžik z Prahy lázeňské město, kde se lidé setkávají. Atmosféra podle něj při akci může být intimní a je tím pravým pro poslech vážné hudby.

Plachetka dnes kolem poledne také na střeše Lucerny pokřtil své nové CD Zimní cesta s písněmi rakouského skladatele Franze Schuberta. Nahrávka vyjde v Radioservisu Českého rozhlasu ze záznamu Plachetkova květnového koncertu v Rudolfinu, při kterém ho doprovázel klavírista Gary Matthewman. K prodeji bude od září. CD obsahuje 24 písní, například Gute Nacht (Dobrou noc) nebo Die Krähe (Vrána).

Čtyřiatřicetiletý pěvec vystudoval Pražskou konzervatoř a HAMU. Je laureátem několika soutěží, například Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka. Dosud ve své kariéře odehrál na 700 představení a 170 koncertů. Mezi jeho vrcholné role patří právě Don Giovanni, či Přemysl z Libuše nebo Figaro z Figarovy svatby.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na