Plácido Domingo a spisovatel Dan Brown budou hosty Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov

Jubilejní 30. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov konající se od 4. do 18. září zahájí galakoncertem pod širým nebem s výhledem na českokrumlovský zámek operní pěvec Plácido Domingo. Na festivalu vystoupí také basbarytonista Adam Plachetka, houslistka Leticia Moreno nebo jazzová legenda Billy Cobham.
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov (foto MHF Český Krumlov)
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov (foto MHF Český Krumlov)

„Festival zahájíme operním galakoncertem, jehož hlavní hvězdou bude legenda opery Plácido Domingo, který se do Českého Krumlova vrací po 10 letech. Jeho hosty budou dvě dámy, a to pěvkyně Adriana Kučerová a Štěpánka Pučálková. V programu zájemci najdou i další operní galakoncert. Tentokrát vystoupí Adam Plachetka. Letošním programem oslavíme i mnohá významná výročí a chystáme také koncerty jiných žánrů,“ vysvětluje prezident festivalu Jaromír Boháč.

“Přijede legenda světového jazzu Billy Cobham nebo popová zpěvačka Pia Toscano, která bude součástí Národního večera věnovaného USA. Návštěvníci se mohou těšit i na komorní koncerty v podání Heroldova či Škampova kvarteta. Dáváme také prostor mladým umělcům. Letos budou mít na festivalu svůj koncert finalisté mezinárodní televizní show Virtuosos V4+ nebo talentovaný klavírista Jan Čmejla,“ doplnil Boháč.

Novinkou letošního ročníku je Festivalová zóna. Pivovarská zahrada v Českém Krumlově se promění na místo plné umění, odpočinku, zábavy a dobrého jídla. „Festivalová zóna poprvé přivítá své návštěvníky 31. července. Jsme rádi, že prvním koncertem bude česká premiéra díla Wild Symphony od světoznámého spisovatele a hudebního skladatele Dana Browna, který bude během provedení symfonie předčítat ze stejnojmenné knihy. Další týdny přinesou koncerty klasické i populární hudby či letní kina, návštěvníci budou moci relaxovat v lehátcích, hrát deskové hry, malovat nebo si zacvičit při živé hudbě,“ láká do Festivalové zóny Gabriela Boháčová, umělecká ředitelka Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov se měl dle původního plánu konat od 16. července do 7. srpna. S blížícím se termínem se však pořadatelé rozhodli akci v původním termínu zrušit z důvodu dosud trvajících vládních opatření.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments