Plácido Domingo má zdravotní problémy

Španělský tenorista Plácido Domingo má zdravotní problémy. Londýnská Royal Opera House oznámila, že devětašedesátiletý zpěvák musí na “preventivní operaci” kvůli bolestem břicha. Z dostupných informací vyplývá, že Domingo ruší veškerý svůj program přinejmenším na půldruhého měsíce. Umělec proto musel odříci i roli Bajazeta v Händlově Tamerlanovi, kterou měl v březnu zpívat právě v londýnské Královské opeře.

“Fyzicky se necítil dobře a už asi týden ho během vystoupení v Tokiu trápily bolesti břicha. Plácido Domingo se proto rozhodl pro návrat do New Yorku, aby se tam podrobil kompletní lékařské prohlídce”, uvedlo vedení londýnské Krárlovské opery. “Podle jeho zástupkyně Nancy Seitzer lékaři rozhodli, že musí podstoupit preventivní operaci.” Podle deníku The New York Times se zpěvákova zástupkyně odmítá k charakteru opera blíže vyjádřit. Upřesnila jen, že zákrok se uskuteční v New Yorku.

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (9) “Plácido Domingo má zdravotní problémy

 1. Jak píše Věra v sekci návštěvní kniha. Zpráva se objevila ve 22 světových denících. Jen u nás nic. Opět to ukázalo na to, jak editoři pracují. Pokud budete mít i vy nějaké informace o pooperačním stavu a rekonvalescenci, děkuji za ně. Opravdové osobnosti nemusí být podpořeny šaškárnami v novinách a kampaněmi producentů hudebních nosičů.
  Kas

 2. Leonora3:
  V soucasnem opernim svete je Placido Domingo vyjimecna osobnost temer renesancniho zaberu. Premyslim, kto z dalsich tvurcu a interpretu se priblizuje jeho autorite v hudebnim a predevsim opernim svete (napada mne pouze James Levine).
  Ve dvou po sebe jdoucich predstavenim v Met jsem si ho uzila jako Simona v nadhernem Simonovi Boccanegrovi a nasledujici den v nemene krasnem Stiffeliovi, ktereho dirigoval. Obe predstaveni incenovane tradicnim sposobem v nadherne vyprave (obe z dilny Giancarlo del Monaca (produkce)a Michaela Scott (vyprava a kostymy). Obe predstaveni meli zaslouzeny uspech, i kdyz v nasledujicich dnech jsem si v novinach precetla slova vytky k Maestrovi,samozrejme ne za tyto dve predstaveni, ale proto, ze svym casem, schopnostmi a elanem neni tak stedry ke dvem divadlum, ve kterych pusobi jako generalni manager, totiz Los Angeles Opera a Washington National Opera. A jako jinak, obe zapasi tak jak ostatne divadla s finacnimi problemy. Ale na jeho velikosti to nic neubira. A tak Cena Birgit Nilson s financni premii 1 miliona dolaru vyplacene z dedictvi umelkyne, ktera byla udelena poprve v prosinci minuleho roku (4 roky po umrti slavne sopranistky) se dostala do tech nejpovolanejsich ruk. Bylo to prani samotne umelkyne a Domingo s s touto velkou financni castkou nalozil sposobem hodnym sveho jmena. Celou casku venoval pevecke soutezi Operalia, kterou v r. 1993 sam zalozil a na pocest Birgit Nilson vytvoril novou kategorii pro wagnerovske pevce.
  Vsechno co Placido Domingo podnika
  ve svete je provazenen velkym zajmem. Samozrejme jeho popularita je zalozena na jinych zakladech jako u nekterych hvezd a hvezdicek
  operniho sveta (v prvnim prispevku se anonymni zminila o R.Villazonovi).
  Pro moji generaci je Placido Domingo (stejne jako Edita Gruberova) velkou inspiraci. Prejeme uzdraveni a na patricne misto posilame Otcenas.
  (P.S.Taky preji mym kamaratum, kteri si jiz koupili listky a letenky do Zurichu a Londyna na Simona, aby v nem videli Placida Dominga v te forme, jak jsem ho videla ja v Met.)

 3. Prodám vstupenku na Simona Boccanegru 30. 3. 2010 v Opeře Unter den Linden za 600,- (původní cena 678,73 CZK). Místo původně plánovaného Dominga bude zpívat Andrzéj Dobber. Jela bych se podívat, ale kvůli komplikované dopravě to raději zruším. Den poté tam bude Villazon zpívat v Oneginovi!!! Obsazení Boccangery najdete zde: http://www.staatsoper-berlin.de/de_DE/calendar/4901319 V případě zájmu se mi, prosím, ozvěte na mail aychend@seznam.cz

 4. Leonora3:
  Mila Dano, delate chybu, kdyz pro trochu nepohodli prodavate vstupenku na Simona. Chapu, jak jste chtela videt Placida, ale pokud Mistr nemuze zpivat sam, Andrej Dobber je ze soucasnych barytonu bajecna nahrada. Tady dosud malo znameho A. Dobbera jsem slysela v Met v Stifeliovi v roli Lininho otce. Je to jeden z nejkrasnejsich verdiovskych barytonu, ktereho jsem v soucasnosti slysela a stoji v jedne rade s Zeljkom Lucicem a Hvorostovskym. V Stifeliovi mel ohromny a zaslouzeny uspech, rekla bych, ze v nem predcil i hlavniho protagonistu. Ve Scale zpival Rigoletta a dalsi prilezitosti v paradnich verdiovskych rolich prichazeji i z Met, pristi bude zpivat Giorgia Germonta.

 5. Zdravím Vás, paní Leonoro,
  s tím, že budu mít prolém s dopravou, jsem počítala, už když jsem kupovala vstupenku na Dominga. Byla jsem ochotná to absolvovat kvůli němu, ale v jiném případě ne. Nejedná se ani tak o pohodlí jako špatnou dostupnost autobusů a předražené vlaky. Dostat se z Prahy do Berlína a zpět do Prahy není problém, ale dostat se přímo do Brna lze jen několikrát za týden a ani cesta tam ani zpátky nesedí do termínu. Dobber, Barenboim, Furlanetto ani Staatsoper mi nikam neutečou :-D, třeba se mi v budoucnu podaří jet do Berlína s větší skupinou lidí a hlavně autem. :-) Nechtěla byste na toho Boccanegru jet?

 6. Další aktuální zpráva – dopis Plácida Dominga fanouškům:

  Dear Friends,
  I thank you all from the bottom of my heart for your concern and your good wishes. It is wonderful to know that I have so many friends all over the world, and I want to reassure all of you that the doctors have given me a clean bill of health, with no follow-up therapies necessary. I can’t go on stage for a few more weeks, but I am spending my time studying and preparing for future engagements. I feel well and am looking forward to performing again as soon as possible.
  My love to you all.
  Plácido

Napsat komentář