Plácido Domingo o boji s COVID-19: Jsem doma a cítím se dobře

Španělský operní pěvec Plácido Domingo, který bojuje s nemocí způsobenou koronavirem COVID-19, ujišťoval minulý týden fanoušky, že jeho zdravotní stav není vážný. Po víkendových zprávách o hospitalizaci v mexickém Acapulcu v pondělí večer vzkázal, že jeho léčba pokračuje v domácím prostředí a že se cítí dobře.
Plácido Domingo (archiv OP)

Naštěstí jsem od prvního příznaku byl pod lékařským dohledem, jak je běžné vzhledem k mému věku a dalším potížím,… Teď pokračuji v léčbě a odpočinku,“ prohlásil 79letý tenorista na sociálních sítích.

Rodák z Madridu informoval o svém pozitivním testu na koronavirus 22. března 2020 s tím, že se potýká s kašlem a horečkou. Po hospitalizaci v Mexiku, na které má pěvec podle agentury AP dlouhodobé vazby, jeho tým zdůrazňoval, že Domingo je ve stabilizovaném stavu.

Jsem doma a cítím se dobře,“ sdělil nyní fanouškům. „Myslím teď na ty, kdo trpí, a na všechny, kdo obětavě pracují na záchraně životů. Děkuji všem za vaši přízeň a znovu doporučuji všem, abyste zůstali v bezpečí doma,“ dodal.

Domingovi bylo už v měsících před propuknutím pandemie zrušeno několik vystoupení, a to kvůli desítkám obvinění ze sexuálního obtěžování, kterým čelí od loňského roku. Španěl zprvu jakékoli nepatřičné chování odmítal, v únoru ale přišel s omluvným prohlášením, ve kterém uvedl, že upřímně lituje utrpení, které daným ženám způsobil. Odborová organizace American Guild of Musical Artists a operní společnost města Los Angeles podle AP shledaly obvinění vůči Domingovi jako důvěryhodná.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat