Plácido Domingo odstoupil z vedení opery v Los Angeles

Španělský operní pěvec Plácido Domingo 2. října 2019 odstoupil z funkce generálního ředitele opery v kalifornském Los Angeles, oznámila agentura AP. Důvodem jsou obvinění ze sexuálního obtěžování, která proti němu vznesly dvě desítky žen. Koncem září slavný pěvec ze stejných důvodů ukončil spolupráci s newyorskou Metropolitní operou.
Plácido Domingo (foto Juan Naharro Gimenez)

První obvinění vůči Domingovi vzneslo v médiích letos v srpnu devět žen, z nichž jen jedna uvedla veřejně své jméno. Některé ženy uvedly, že odmítnutí Domingových návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru. Začátkem září přišlo s podobnými obviněními dalších 11 žen, jméno veřejně opět uvedla jen jedna. Pěvec popírá, že je obtěžoval.

Domingovi už po obviněních zrušily vystoupení orchestr ve Filadelfii a opera v San Francisku, naopak evropské scény mu představení potvrdily na rok dopředu. Dominga podpořila například i ředitelka renomovaného festivalu v Salcburku, kde pak Domingo 25. srpna 2019 sklidil ovace vestoje už při příchodu na jeviště.

Domingo dnes v prohlášení o své rezignaci na vedení operního domu v Los Angeles uvedl, že obvinění útočící proti němu “vytvářejí ovzduší, které znemožňuje sloužit společnosti, kterou tolik miluji“. Jako generální ředitel v Los Angeles působil od roku 2003, v tamní opeře vystoupil zhruba třistakrát v jednatřiceti rolích.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na