Plácido Domingo onemocněl koronavirem

Před necelou hodinou oznámil operní pěvec a dirigent Plácido Domingo prostřednictvím sociálních sítí, že byl pozitivně testován na koronavirus. Umělec zmínil, že toto oznámení bere jako svou morální povinnost a zároveň apeloval na dodržování nařízených opatření.
Plácido Domingo (archiv OP)

Pěvec i jeho rodina jsou nuceni zůstat v karanténě. Domingo podstoupil testy na základě horečkových stavů a kašle, které ho nějakou dobu trápily. Ve svém postu nabádá ostatní, aby dodržovali hygienická opatření a nařízení zůstat doma. Upozorňuje, že to je jediný způsob, jak nejen zabránit dalšímu šíření pandemie, ale také minimalizovat dopady světového hospodářského úpadku.

“Cítím jako svou morální povinnost oznámit, že jsem byl pozitivně diagnostikován na koronavirus COVID19. Má rodina a já jsme v karanténě na tak dlouho, jak to bude podle lékařů nutné. V současnosti jsme se všichni cítili zdraví, ale pocítil jsem symptomy horečky a kašle, tak jsem se rozhodl jít k testům a výsledek byl pozitivní.

Prosím všechny, aby byli nanejvýš opatrní, dodržovali základní pravidla hygieny mytím rukou či udržováním alespoň šesti kroků jeden od druhého. Musíme dělat vše, co je v našich silách, zabránit dalšímu šíření viru a zastavit tak současnou celosvětovou krizi, doufejme, že se budeme moct brzy vrátit do běžného každodenního života. Dodržujte prosím pokyny a předpisy místní vlády, abyste zůstali v bezpečí a chránili nejen sebe, ale celou naši komunitu,” řekl operní pěvec.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat