Týden s hudbou: Koncerty a představení streamované online

  1. 1
  2. 2

Koncerty a představení po celém světě se ruší kvůli epidemii koronaviru. Umělci, orchestry či operní domy ale přistupují k alternativní formě kontaktu s diváky: streamování událostí online a zpřístupňování archivů nahrávek a videozáznamů. Pojďte se s námi podívat na výběr událostí z oblasti hudby a opery, které bude možné sledovat online tento týden.

R. Wagner: Siegfried – Wiener Staatsoper 2019 (foto Michael Pöhn)

Pondělí 23. března
Inscenaci Pucciniho Toscy v režii Margarethe Wallmann uvede na svém webu Vídeňská státní opera, a to v 17:00 hodin. Záznam představení je ze 17. února 2019. Za dirigentský pult se postaví Marco Armiliato a v jednotlivých rolích se představí Sondra Radvanovsky jako Floria Tosca, Piotr Beczała jako Mario Cavaradossi a Thomas Hampson jako Baron Scarpia.

Metropolitní opera streamuje v 19:30 Wagnerova Tristana a Isoldu. Diriguje Simon Rattle a účinkují Nina Stemme, Ekaterina Gubanova, Stuart Skelton, Evgeny Nikitin a René Pape.

I Washington Heights Chamber Orchestra bude vysílat od 20:00 hodin svůj koncert. Na programu najdete Gordonovo Magic and Transformation, Martinaitytė Sort Sol, Kernisovu Sarabandu in Memoriam, Meyerové Through Which We Flow a Hoffmanův Crossing Points.

Bavorská státní opera bude ve 20:15 vysílat v pořadí již druhý pondělní koncert. Najdete jej na stránkách opery.

Pařížská opera streamuje inscenaci Dona Giovanniho v režii Iva van Hove do 29. března 2020.

Úterý 24. března
Na Donizettiho Nápoj lásky režiséra Otty SchenkaVídeňské státní opery se můžete v 17:00 hodin v úterý. Záznam představení je 26. února 2017. Za dirigentský pult se postaví Marco Armiliato a jako sólisté se představí Olga Peretyatko jako Adina, Dmitry Korchak jako Nemorino, Alessio Arduini jako Belcore, Adam Plachetka jako Doktor Dulcamara a Ileana Tonca jako Giannetta.

Wagnerovo Zlato Rýna můžete na stránkách Metropolitní opery zhlédnout v úterý od 19:30 hodin. Diriguje James Levine a účinkují Wendy Bryn Harmer, Stephanie Blythe, Richard Croft, Gerhard Siegel, Dwayne Croft, Bryn Terfel, Eric Owens a Hans-Peter König.

Středa 25. března
Rossiniho Popelku v režii Svena-Erica Bechtolfa a pod dirigentským vedením Speranzy Scappucci streamuje Vídeňská státní opera ve středu v 17:00 hodin. Jako sólisté se představí Maxim Mironov jako Don Ramiro, Alessio Arduini jako Dandini, Renato Girolami jako Don Magnifico, Eri Nakamura jako Clorinda, Catherine Trottmann jako Tisbe, Elena Maximova jako Angelina a Michele Pertusi jako Alidoro. Záznam je z 10. listopadu 2016.

Ve středu Metropolitní opera streamuje od 19:30 hodin Wagnerovu Valkýru pod dirigentským vedením Jamese Levina. Účinkují Deborah Voigt, Eva-Maria Westbroek, Stephanie Blythe, Jonas Kaufmann, Bryn Terfel a Hans-Peter König.

Berlínská státní opera připravila na středu Verdiho Falstaffa v režii Maria Martoneho a pod dirigentským vedením Daniela Barenboima. Jako sólisté se představí Michael Volle, Barbara Frittoli, Alfredo Daza, Nadine Sierra a Francesco Demuro.

Čtvrtek 26. března
V 19:30 hodin můžete zhlédnout na tomto odkazu klavírní koncert Jonathana Bisse. V jeho podání se můžete těšit na Beethovenovy Klavírní sonáty č. 1, č. 2 a č. 3.

Pucciniho Toscu uvede znovu Vídeňská státní opera i ve čtvrtek v 17:00 hodin. Tentokrát však z 23. července 2019. Jako sólisté se nyní představí Karine Babajanyan jako Floria Tosca, Piotr Beczała jako Mario Cavaradossi a Carlos Álvarez jako Baron Scarpia.

Metropolitní opera v 19:30 hodin uvede Wagnerova Siegfrieda. Diriguje Fabio Luisi a účinkují Deborah Voigt, Jay Hunter Morris, Gerhard Siegel, Bryn Terfel a Eric Owens.

Inscenaci Rameauovy Hippolyte et Aricie můžete zhlédnout na stránkách Berlínské státní opery ve čtvrtek. Představení je v režii Aletty Collins a pod dirigentským vedením Sira Simona Rattlea. V sólových partech se představí Anna Prohaska, Reinoud Van Mechelen, Magdalena Kožená, Elsa Dreisig a Gyula Orendt.

Sluší se zmínit, že ještě do 26. března je na streamu OperaVision ke shlédnutí opera Ivana Achera Sternenhoch v inscenaci Národního divadla v Praze. V hlavních rolích Sergey Kostov, Vanda Šípová, Luděk Vele, Jiří Hájek a Tereza Marečková.

Pátek 27. března
I v pátek v 17:00 se můžete těšit na další z představení z Vídeňské státní opery. Tentokrát půjde o Mozartovu Figarovu svatbu režiséra Jeana-Louise Martinotyho. Dirigentem záznamu ze 15. září 2017 je Adam Fischer a sólisté jsou Carlos Álvarez jako Conte d’Almaviva, Dorothea Röschmann jako Contessa d’Almaviva, Andrea Carroll jako Susanna, Adam Plachetka jako Figaro a Margarita Gritskova jako Cherubino.

Program Hudba nikdy nespí začíná v 18:00 hodin a jedná se o čtyřiadvaceti hodinový záznam živých vystoupení, který najdete zde. Vystoupí například Timo Andres, Adele Anthony, Inon Barnatan, Alessio Bax, Brentano Quartet, Jeremy Denk, Bela Fleck, Colin Jacobsen, Eric Jacobsen, The Knights, Midori, Nico Muhly, Aoife O’Donovan, Sandbox Percussion, Anthony Roth Costanzo, Gil Shaham, Chris Thile, Nina Totenberg, Jan Vogler a mnoho dalších.

Na Wagnerův Soumrak bohůMetropolitní opery se můžete těšit od 19:30 hodin. Diriguje Fabio Luisi a účinkují Deborah Voigt, Wendy Bryn Harmer, Waltraud Meier, Jay Hunter Morris, Iain Paterson, Eric Owens a Hans-Peter König.

Bizetovu Carmen v režii Martina Kušeje budete moci na stránkách Berlínské státní opery zhlédnout v pátek. Dirigentem představení je Daniel Barenboim a jako sólisté se představí Anita Rachvelishvili, Michael Fabiano, Lucio Gallo a Christiane Karg.

Sobota 28. března
Wagnerův Soumrak bohů v režii Svena-Erica Bechtolfa na webu Vídeňské státní opery uvidíte v sobotu od 17:00 hodin. Záznam představení je z 20. ledna 2019. Dirigentem je Axel Kober a jako sólisté se představí Stephen Gould jako Siegfried, Iréne Theorin jako Brünnhilde, Anna Gabler jako Gutrune, Falk Struckmann jako Hagen, Tomasz Konieczny jako Gunther, Jochen Schmeckenbecher jako Alberich a Waltraud Meier jako Waltraute.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat