Plácido Domingo ruší letošní pěveckou soutěž Operalia v Tel Avivu

Mezinárodní pěvecká soutěž Operalia, jejímž zakladatlelem a prezidentem je Plácido Domingo, se měla letos uskutečnit v Izraeli. Letošní ročník byl však zrušen. Důvodem jsou pokračující opatření proti šíření nákazy koronaviru.
Plácido Domingo Adela Zaharia a Levy Sekgapane – Operalia 2017 (zdroj Operalia)

Izraelský stát letos nebyl pandemií koronaviru postižen, jak tomu bylo v jiných státech, i zde však platí opatření proti šíření nákazy. Mladí pěvci, kteří se měli soutěže Operalia zúčastnit, by tak hypoteticky vnesli nové nebezpečí nákazy ze zemí celého světa do Izarele.

Vzhledem k přetrvávajícím zdravotním opatřením a globální nejistotě vyvolané pandemií koronaviru COVID-19 jsme s těžkým srdcem rozhodli odložit letošní ročník soutěže Operalia na rok 2021,“ uvádí tisková zpráva soutěže Operalia.

Jsme tímto usnesením hluboce zarmouceni, ale našimi největšími prioritami jsou bezpečnost a zdraví všech, kteří se podílejí na organizaci, cestování i obecném vývoji soutěže Operalia, ale zejména našich soutěžících, porotců a zaměstnanců. Našemu milému publiku, našim přátelům a fanouškům přejeme především dobré zdraví i bezpečnost a doufáme v úspěšný návrat příští rok.“

Domingo strávil na začátku své kariéry v 60. letech v telavivské opeře tři roky. Letošní 27. ročník, který se měl v Tel Avivu konat, bude přesunut napřesrok. Pěvecká soutěž Operalia se koná od roku 1993, první ročník se uskutečnil v Paříži a od té doby se každý rok koná na jiném místě. Stovky uchazečů všech hlasových kategorií posílají každoročně přihlášky, ze kterých uspěje 40, aby soutěžili před porotou deseti operních profesionálů, jako jsou umělečtí ředitelé Metropolitní opery v New Yorku, Royal Opera House v Londýně, Teatro Real v Madridu a Národní pařížské opery. V minulosti v soutěži uspěli například tenoristé José Cura nebo Rolando Villazón.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]