Plácido Domingo zahájí českokrumlovský festival operními áriemi i zarzuelami

Slavný španělský operní pěvec Plácido Domingo v sobotu na zahajovacím večeru jubilejního 30. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov zazpívá spolu s pěvkyněmi Adrianou Kučerovou a Štěpánkou Pučálkovou. Na galavečeru zazní operní árie a duety, ale i zarzuely, španělské podoby hudebně-dramatických děl kombinujících slovo mluvené se zpěvem, tedy obdoby operety. Domingo vystoupí v Pivovarské zahradě, kde bude kapacita asi 1700 míst.

Plácido Domingo (foto Fiorenzo Niccoli)
Plácido Domingo (foto Fiorenzo Niccoli)

„Jsem velice rád, že se po deseti letech vracím do Prahy a mohu se podílet na tom, že společně oslavíme třicet let českokrumlovského festivalu,“ řekl Plácido Domingo. „Moc rád vzpomínám na své vystoupení v Českém Krumlově v roce 2011 a na město samotné, na nádherný zámek, na zahrady. To město je skutečný poklad v rámci Evropy,“ dodal.

Domingo také řekl, že zarzuely slýchával ještě předtím, než se narodil. „Má matka byla hvězdou tohoto oboru a zpívala na jevišti, když mě čekala, až do devátého měsíce,“ řekl pěvec.

Festival letos, stejně jako v loňském roce, přeložili pořadatelé kvůli koronaviru z léta na září. Od soboty do 18. září nabídne jedenáct koncertů v pěti různých prostředích. Představí se na něm například jazzový bubeník Billy Cobham, pěvec Adam Plachetka či houslistka Leticia Morenová. Komorní koncerty připraví Heroldovo či Škampovo kvarteto.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov dá prostor i mladým umělcům, letos vystoupí finalisté televizní show Virtuosos V4+. Festival připomene i výročí Antonína Dvořáka, Wolfganga Amadea Mozarta nebo Antonia Vivaldiho. Dorazí i zpěváci z broadwayských scén v New Yorku. Domingo bude taktéž kmotrem televizního dokumentu a knihy, které letos připomenou jubileum festivalu.

Domingovi bylo v loňském roce zrušeno několik vystoupení, a to kvůli desítkám obvinění ze sexuálního obtěžování. Španěl zprvu jakékoli nepatřičné chování odmítal, loni v únoru ale přišel s omluvným prohlášením, ve kterém uvedl, že upřímně lituje utrpení, které daným ženám způsobil.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments