Plácido Domingo zrušil účast na předolympijském projektu v Japonsku

Španělský operní pěvec Plácido Domingo, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování, zrušil svou účast na předolympijském divadelním představení v Japonsku na jaře příštího roku. Oznámili to pořadatelé letních her v Tokiu. Domingo podle nich jako důvod uvedl složitost projektu.
Plácido Domingo (foto Martin Divíšek / EPA-EFE / Shutterstock)

Osmasedmdesátiletý zpěvák měl v dubnu vystoupit na představení spojujícím operu a japonské tradiční divadlo kabuki, které zahájí kulturní festival propagující japonskou kulturu.

Domingo koncem září ukončil spolupráci s newyorskou Metropolitní operou a minulý měsíc odstoupil z funkce generálního ředitele opery v kalifornském Los Angeles. Důvodem byla obvinění ze sexuálního obtěžování, která proti němu vznesly dvě desítky žen a která pěvec popírá.

První obvinění vzneslo v médiích letos v srpnu devět žen, z nichž jen jedna uvedla veřejně své jméno. Některé ženy tvrdily, že odmítnutí Domingových návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru. Začátkem září přišlo s podobnými obviněními dalších jedenáct žen, jméno veřejně opět uvedla jedna.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na