Plácido Domingo zrušil účast na předolympijském projektu v Japonsku

Španělský operní pěvec Plácido Domingo, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování, zrušil svou účast na předolympijském divadelním představení v Japonsku na jaře příštího roku. Oznámili to pořadatelé letních her v Tokiu. Domingo podle nich jako důvod uvedl složitost projektu.
Plácido Domingo (foto Martin Divíšek / EPA-EFE / Shutterstock)

Osmasedmdesátiletý zpěvák měl v dubnu vystoupit na představení spojujícím operu a japonské tradiční divadlo kabuki, které zahájí kulturní festival propagující japonskou kulturu.

Domingo koncem září ukončil spolupráci s newyorskou Metropolitní operou a minulý měsíc odstoupil z funkce generálního ředitele opery v kalifornském Los Angeles. Důvodem byla obvinění ze sexuálního obtěžování, která proti němu vznesly dvě desítky žen a která pěvec popírá.

První obvinění vzneslo v médiích letos v srpnu devět žen, z nichž jen jedna uvedla veřejně své jméno. Některé ženy tvrdily, že odmítnutí Domingových návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru. Začátkem září přišlo s podobnými obviněními dalších jedenáct žen, jméno veřejně opět uvedla jedna.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat