Policie našla na zakázku vyrobený fagot, který majitel zapomněl ve vlaku

Profesor hry na fagot na Royal College of Music Stuart Russell se znovu shledal se svým na zakázku vyrobeným nástrojem za 40 000 liber, který omylem zapomněl ve vlaku. Policie našla nástroj minulý týden schovaný za stromem.

Stuart Russel se svým nástrojem (zdroj British Transport Police)
Stuart Russel se svým nástrojem (zdroj British Transport Police)

Stuart Russell vystoupil 19. října 2021 z vlaku jedoucího z Lewes do Brightonu, ovšem bez fagotu – svůj na zakázku vyrobený hudební nástroj zapomněl v přihrádce nad hlavou. Když si to uvědomil, vrátil se na nástupiště. Vlak již odjel, a tak byl o osiřelém nástroji zpraven zaměstnanec jedné z následujících stanic, kde vlak následně zastavoval. Tam však zjistili, že se fagot ve vlaku již nenachází. Kamerový záznam odhalil, že si jej odnesl cestující, který nastoupil do soupravy později.

Po výzvě britské dopravní policie a dvou měsících pátrání byl v úterý 7. prosince 2021 v souvislosti s krádeží zatčen muž z Brightonu. Policisté provedli prohlídku dvou adres – na jedné z nich ztracený fagot skutečně nalezli. Byl ukrytý v pouzdře za stromem v zahradě. Nástroj byl v pořádku a policie jej ještě ten den vrátila majiteli. Stuart Russell poděkoval policii v příspěvku na svém Instagramu.

Zakázkový fagot byl vyroben Benem Bellem v roce 2013, měl sériové číslo 116 a na kloubech razítko Made In Canada. V černém kufříku se kromě dalšího fagotového příslušenství nacházela také opěrka o nohu Vonk, dvě esa a dvě pouzdra na strojky.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments