Polský soubor Cracow Golden Quintet uvede zřídka hranou polskou tvorbu

Díla českých i polských skladatelů představí v sobotu 13. července 2024 od 18:00 hodin v otovickém kostele sv. Barbory polští hudebníci z Cracow Golden Quintet.
Cracow Golden Quintet (zdroj Cracow Golden Quintet)
Cracow Golden Quintet (zdroj Cracow Golden Quintet)

Dechový kvintet Wojciecha Kilara a zřídka uváděné dílo polsko-amerického skladatele Roberta Muczynského, zkombinují umělci se skladbami domácích autorů. V Roce české hudby zazní na Broumovsku Dvořákův Americký kvartet v úpravě pro dechové kvinteto a Foersterův Dechový kvintet. Koncert se koná pod záštitou Velvyslanectví Polska a dobrovolné vstupné podpoří opravy místních kostelů.

Spolupráce s polskými umělci nesmí na festivalu Za poklady Broumovska, a na koncertě v Otovicích, který se koná téměř na hranicích s Polskem, chybět. Mladý soubor Cracow Golden Quintet reprezentuje i v názvu místo, odkud pochází, a přiváží na Broumovsko nejen polskou hudbu, která je v Čechách stále poměrně neznámá, ale i díla českých autorů.

Cracow Golden Quintet založený v roce 2015 si rychle vydobyl ve světě komorní hudby dobré jméno. Kromě klasického repertoáru se zaměřuje především na uvádění soudobé polské hudby, premiérovali a nahráli řadu současných polských autorů. Mladí hudebníci vystupují v tomto složení: Natalia Jarząbek – flétna, Kamil Kuc – hoboj, Tomasz Sowa – klarinet, Konrad Gołda – lesní roh a Małgorzata Wygoda – fagot.

Program koncertu:
Wojciech Kilar: Dechový kvintet
Josef Bohuslav Foerster: Dechový kvintet D dur op. 95
Robert Muczynski: Movements pro dechový kvintet op. 16 
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet F dur „Americký“, úprava pro dechový kvintet

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments