Pořadatelé festivalu Opera 2022 oznamují změnu programu

Pořadatelé Festivalu hudebního divadla Opera 2022 s lítostí oznamují další změnu v programu 15. ročníku. V neděli 13. února 2022 Opera Studio Praha kvůli onemocněním a karanténám neuvede Krčkovy Šaty, které svět neviděl, ale pouze Španělskou hodinku Maurice Ravela.

Opera studio Praha (zdroj Donio)
Opera studio Praha (zdroj Donio)

Opera Studio Praha, založené v roce 2017, vytváří tvůrčí zázemí začínajícím umělcům mnoha oborů, v nové inscenaci opět propojuje svět opery a pantomimy. Festivalu se Opera Studio Praha účastní potřetí, v roce 2017 to bylo s projektem Anne, beze strachu hledět na nebe, v roce 2020 s projektem Časoplet.

15. ročník Festivalu hudebního divadla Opera 2022 zahájil 16. ledna 2022 operní soubor Divadla F. X. Šaldy z Liberce Janáčkovými Příhodami lišky Bystroušky. Na přelomu ledna a února se odehrála tři představení alternativních souborů, v pátek 11. února festival pokračuje představením Opery Národního divadla – Janáčkovou Káťou Kabanovou, velká část představení je plánována na březen 2022.

„Omlouváme se divákům za změny, ke kterým v posledních dnech došlo, a to často na poslední chvíli – a děkujeme jim za trpělivost. Pevně věříme, že v následujících týdnech bude situace příznivější a další festivalová představení se již odehrají podle původního plánu!“ uvedla ředitelka festivalu Lenka Šaldová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments